Personel Alımı

Devlet Memuru Alımı İçin 50 ve 60 KPSS Puan Şartıyla İlan Edilen Alımlar

Devlet memuru alımı için Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu, Kurumların kendilerine ait internet  siteleri ya da bağlık oldukları bakanlıkların kurumsal web sayfaları gibi platformlardan ilanlar yayımlanıyor. 

Kamu İlanları olarak devlet kurumlarının yayımladıkları bu alım ilanlarını sizlere anlık olarak aktarıyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımıza kamu kurumlarının ilan ettikleri kadrolu memur, sözleşmeli personel alımı ilanlarını derledik. Bu ilanların tamamı KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak. 

50 VE 60 KPSS İLE BAŞVURU YAPABİLECEĞİNİZ İLANLAR

Kamu personeli alımı için çeşitli platformlarda personel alım ilanı yayımlayan kurumlar şunlar:

Tarım Kredi Kooperatifleri, İzmir Bölge Müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü, Balıkesir Altıeylül Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Niğde Altunhisar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, TÜBİTAK. 

KPSS’siz Personel Alımı

Bu ilanlara ek olarak siz okuyucularımıza KPSS’siz yayımlanan sözleşmeli personel alımı ilanlarını aktarıyoruz. Bu ilanlar Dışişleri Bakanlığı ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nce ilan edildi. 

KİMLER MEMUR OLABİLİR?

Devlet Memuru olmak isteyen adaylardan talep edilen ve kanunda yer alan başvuru koşullarını aşağıda aktarıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. İlan metninde yer alan KPSS şartını sağlamak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen öğrenim şartına haiz olmak, Talep edilen mesleki özellikleri sağlamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.  657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

İlan yayımlayan kurumların ilanlarında yer alan kadro ve detayları;

Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Müdürlüğü 60 personel alımı yapacak. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü en az lise mezunu 40 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını duyurdu.

Balıkesir Altıeylül Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Niğde Altunhisar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yayımlanan ilanlar memur kadrosuna olacak. İki kadro içinde adayların 60 KPSS puanına sahip olması gerekiyor. TÜBİTAK personel alım ilanında memur kadrolarına alım yapacağını ve ilana lisans mezunu adayların başvuru yapabileceğini duyurdu.

İlanlara Dair Detaylar İçin;

Balıkesir SYDV için TIKLAYINIZ

KPSS’siz alımlar için Dışişleri Bakanlığı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi TIKLAYINIZ

TÜBİTAK ilanları için TIKLAYINIZ

Tarım Kredi Memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Niğde SYDV için TIKLAYINIZ

İstanbul Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir