Personel Alımı

Devlet Memuru Alımı İçin 60 KPSS Puan Şartıyla Duyurulan DPB İlanları

Devlet kurumları yayımladıkları ilanlar ile memur alıyorlar. DPB veya İŞKUR üzerinden adaylara duyurulan bu memur alım ilanlarının bir kısmı KPSS şartı olmadan yayımlansa da çok büyük bir kısmında adaylardan KPSS puan şartı talep ediliyor. 

Bu çerçevede Kamu İlanları olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza 60 KPSS puanıyla yayımlanan devlet memuru alım ilanlarını derledik. 

Bu ilanlarda lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri memur kadroları yer alıyor. İşte ilanlara dair bilinmesi gereken tüm detaylar, 

60 KPSS İLE MEMUR ALIM İLANLARI

DPB veya İŞKUR üzerinden memur alımı yapacağını ilan eden kurumların listesi şu şekilde,

Danıştay Başkanlığı, İstanbul Üniversitesi, Vergi Dairesi Başkanlığı, Tarım Kredi Kooperatifleri. Bu kurumlar tarafından ilan edilen alımlarda yer alan açık kadroları aşağıda paylaşıyoruz. 

Danıştay Başkanlığı Personel Alımı

Danıştay Başkanlığı Resmi Gazete aracılığıyla ilan ettiği memur alımlarında 5 ayrı pozisyon için 28 memur alımı yapacağını duyurdu. 60 KPSS puan şartı ve en az lise mezunu olmak üzere yayımlanan personel alım ilannında alım yapılacak şu şekilde açıklandı. 19 Hizmetli (Destek Personeli), 2 Sağlık Teknisyeni, 3 Aşçı, 2 Garson ve 2 Bulaşıkçı. 

İstanbul Üniversitesi Personel Alımı

İstanbul Üniversitesi tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların en az lise mezunu adaylar arasından sağlık personeli kadrolarına olacağı duyuruldu. KPSS’ye girmiş her adayın başvuru yapabileceği ilanda 40 Hemşire alımı olacak. 

Vergi Dairesi Personel Alımı

Manisa Vergi Dairesi yayımladığı personel alım duyurusunda, tek bir kadrodan personel alımı yapacağını duyurdu. İlana göre alımlar KPSS puan sıralaması esasına göre Çocuk Gelişimcisi(Çocuk ve Gençlik Merkezleri) kadrosuna yapılacak. 

Tarım Kredi Personel Alımı

Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Müdürlüğü yayımladığı personel alım ilanında iki kadrodan perosnel alımı yapacağını açıkladı. İlana göre alımlar Ziraat Mühendisi ve Kooperatif Görevlisi kadrolarına yapılacak. Önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği ilanda KPSS şartı 60 olarak açıklandı. 

İLAN DETAYLARI

Yukarıda kadro detaylarını paylaştığımız personel alım ilanları ile ilgili ayrıntılar için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Vergi Dairesi Başkanlığı personel alımı için TIKLAYINIZ

Danıştay Başkanlığı personel alımı için TIKLAYINIZ

Tarım Kredi Kooperatfileri 15 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

İstanbul Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir