Personel Alımı

Devlet Personel Başkanlığı duyurdu: O kuruma büro personeli alımı yapılacak!

2019 yılı sona ermeden iş sahibi olmak isteyenler Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan personel alım ilanlarını yakından takip ediyor.

İş arayanlar için DPB tarafından yayınlanan personel alım ilanında Sayıştay tarafından 10 büro personeli alım yapılacağı aktarıldı.

DPB TARAFINDAN MEMUR ALIM İLANI YAYINLADI

Her dönem DPB tarafından yayınlanan personel alım ilanlarına iş arayanlar yoğun ilgi gösteriyor. Kamu personeli olarak atanmak isteyen adayların en fazla merak ettiği konuların başında da alım yapılacak personellerde aranan başvuru şartları oluyor. Yayınlanan personel alım ilanı duyurusunda yayınlandı

Sayıştay bünyesinde Büro Personeli olarak görev almak isteyenler için yayınlanan personel alım ilanında, “İnsan Kaynakları, İnsan Kaynakları Yönetimi, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun” ya da “Herhangi bir lisans programından mezun” şartlarını yerine getiren toplam 10 büro personeli alınacağı belirtilmiş, başvuru yapacak adayların KPSS’ye girmiş olması gerektiği belirtilmişti. Resmi duyuruda başvuru şartları kısmında 657 sayılı DMK’nın 48. maddesindeki genel şartların yanı sıra mezuniyet şartı, 2018 KPSS en az 70 puan şatı, erkek adaylar için askerlik şartı da yer aldı.

BÜRO PERSONELİ ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
b) Başvurduğu pozisyonun için Tablo 1’deki öğrenim şartlarını taşımak,
c) Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,
d) 2018 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak,
e) Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların, fesihten önce görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyonuyla aynı unvanlı pozisyona başvuruda bulunmaları halinde, son müracaat tarihi itibariyle bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmak,
f) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş veya muvazzaf askerlik hizmetinden muaf ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

SAYIŞTAY PERSONEL ALIM İLANINA BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER 

Sayıştay büro personeli alımı için başvuru yapacak adaylar resmi sayfadan temine decekleri başvuru formunun yanı sıra ; KPSS sonuç belgesi, mezuniyet belgesi, fotoğraflı özgeçmiş gibi belgeleri en geç 3 Ocak 2020 tarihine kadar T.C. Sayıştay Başkanlığı, İnönü Bulvarı (Eskişehir Yolu) 06520 No:45 Balgat/Çankaya/Ankara adresine teslim etmek durumundalar. Başvuru sürecine dair yapılan bilgilendirmede, “İlanda belirtilen belgeler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra, dilekçe ekinde belgelerle birlikte başvuruların; 19 Aralık 2019 tarihinden 3 Ocak 2020 tarihi mesai saati bitimine kadar “T.C. Sayıştay Başkanlığı, İnönü Bulvarı (Eskişehir Yolu) 06520 No:45 Balgat/Çankaya/Ankara” adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Başkanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin ve usulüne uygun başvuruda bulunmayanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir