Personel Alımı

Devlet Su İşleri (DSİ) İŞKUR’da Memur Alım İlanı Yayımladı

Devlet Su İşleri (DSİ), İŞKUR üzerinden bir ilan yayımlayarak tek bir kadrodan 1 personel alımı yapacağını duyurdu. 

DSİ tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların Puantör kadrosuna yapılacağı açıklandı. Puantör olarak işe alınacak personel kurumun ilgili birimlerinde işe giriş çıkış yapan personellerin takibi yapacak. 

Eski Hükümlü veya Terörle Mücadele Kapsamında yaralanan adayların başvuru yapabileceği ilana ilişkin tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

DSİ PERSONEL ALIM İLANI

DSİ tarafından yayımlanan Puantör alım ilanına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşullarını Kamu İlanları olarak sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Söz konusu alım ilanı KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak. Kurum bu kapsamda ilana başvuru yapacak adaylardan en az 60 KPSS puanına sahip olmalarını istiyor. 

Bu konuda DSİ tarafından İŞKUR’da yayımlanan başvuru koşulu şu şekilde, ”Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS’ye girmiş olmaları yeterlidir.”

Diğer Koşullar

İlana başvuruda bulunacak adayların sağlamaları istenilen diğer başvuru koşulları şu şekilde, Türk vatandaşı olmak, en az lise ve dengi okuldan mezun olmak, 18 yaşından büyük olmak, görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak. 

İlana başvuru yapacak adayların ayrıca alım yapılan persoenllerin Antalya’da göreve başlayacak olma durumunu göz önünde bulundurmaları gerekiyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

Söz konusu personel alım ilanına başvurular başlamış olup son başvuru tarihi 22 Mart olarak açıklandı. Kura ile alım yapılacak olan ilana başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR aracılığıyla bildirecekler.

İlan metni için TIKLAYINIZ

İŞKUR’da yayımlanan memur alım ilanlarından anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir