Personel Alımı

Devlet Su İşleri KPSS’siz En Az Lise Mezunu 500 Yeni Personel Alımı Yapıyor! Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları Nelerdir?

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından, 05.11.2019 tarihli bir ilan yayımlandı. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden ilan yayımlayan DSİ, KPSS şartsız en az lise mezunu 500 adet personel alımı yapacağını belirtti. Peki başvuru şartları nelerdir? Başvuru nasıl yapılır? Başvuru son günü ne zaman?

Devlet Su İşleri Personel Alımı Başvuru Şartları

(Aşağıda belirtilen başvuru şartları, ilana göre değişiklik göstermektedir)

Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına engel olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat engeli olmaksızın arazi şartlarında çalışabilir olduğuna ilişkin Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından sağlık raporu alabilecek durumda olmak.

Sağlık Bakanlığından onay almış, Psikoteknik merkezlerince düzenlenmiş Psikoteknik raporu alabilecek durumda olmak.

Askerlik ile ilişiği bulunmamak.

İlanın yayımlandığı tarih itibariyle 3 yıl süreyle çalıştığını belgelendiren; SGK’dan hizmet bildirim cetveli dökümü, çalışma belgesi, bonservisten en az birine sahip olmak.

İlan tarihi itibariyle 40 yaşından gün almamış olmak.

İş yeri ilgili Bölge Müdürlüğü Merkezi olacaktır.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

DSİ personel alımı başvuruları için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Açık Kamu İş İlanları bölümünde 05.11.2019 tarihinde ilan edilecek ve 5 gün ilanda kalacaktır. Talebimiz ilan edildikten sonra ilanda belirtilen şartları taşıyan adaylar, başvurularını Türkiye İş Kurumu İl Müdürlükleri veya internet (www.iskur.gov.tr) aracılığıyla yapacaktır.

DSİ HANGİ MESLEK ÜNVANLARI İLE PERSONEL ALIMI YAPACAK?

Greyder operatörü, dozer operatörü, yükleyici operatörü, çarkhane ustası, ağır vasıta ustası, ağaç işleri ustası, motor ustası, demir kaynak ustası, oto elektrik ustası, döşeme, ustası, kaporta ustası, boya ustası, tesisat elektrik ustası, sondaj işçisi, şoför (ağır vasıta) src 4 belgeli, Şoför (ağır vasıta) src 5 belgeli, ekskavatör operatörü treyler operatörü, mesleklerinden alınacaktır.

BAŞVURU DEĞERLENDİRMELERİ NASIL OLACAK?

Devlet Su İşleri Kurumu‘na ataması yapılan personel 3 yıl süreyle nakil talebinde bulunamayacaktır.

Kura çekimi noter huzurunda 19.11.2019 tarihinde saat 10:00 da Genel Müdürlük/ Bölge Müdürlüklerinde yapılacaktır. 

Sınav; yazılı ve sözlü (uygulamalı) yöntemlerden her ikisi de kullanılarak, mesleki bilgi ve becerilere ilişkin konulardan yapılacaktır.

Kuruma ataması yapılan personel 4 ay deneme süresine tabi tutulacaktır.

İşte DSİ’nin İŞKUR üzerinden yayımladığı o ilan:

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünden:

Kurumumuz Merkez ve Taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 500 adet Sürekli İşçi alınacaktır.

Talebimiz Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Açık Kamu İş İlanları bölümünde 05.11.2019 tarihinde ilan edilecek ve 5 gün ilanda kalacaktır. Talebimiz ilan edildikten sonra ilanda belirtilen şartları taşıyan adaylar, başvurularını Türkiye İş Kurumu İl Müdürlükleri veya internet (www.iskur.gov.tr) aracılığıyla yapacaktır.

İlan olunur.

RESMİ GAZETE İLANINA ERİŞMEK İÇİN: https://bit.ly/34t6JrU adresini ziyaret edebilirsiniz.

İŞKUR ÜZERİNDEN YAYIMLANAN DSİ İLANLARINA ERİŞMEK İÇİN: https://bit.ly/34wtDyI adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir