Personel Alımı

Devlete KPSS Şartı Olmadan 431 Kamu İşçisi Alımı Yapılıyor

Kamu kurum ve kuruluşları; DPB ve İŞKUR üzerinden yayımladıkları alım ilanları ile çok sayıda kamu personeli alımı yapıyorlar. Türkiye’nin farklı şehirlerinde gerçekleştirilen bu alım ilanlarını siz okuyucularımıza anlık olarak duyuruyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımız için iki farklı kamu kurumu tarafından yayımlanan kamu işçisi alım ilanlarını derledik. 

Bu kapsamda personel alımı yapacağını ilan eden kamu kurumları, alım yapılacak kadrolar ve ilanlara başvuruların nasıl yapılacağına dair tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

TCDD 356 KAMU İŞÇİSİ ALIM İLANI

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, DPB üzerinden bir duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda kurum bünyesine 356 personel alımı yapılacağı ilan edildi. İŞKUR aracılığıyla gerçekleştiriecek olan kamu personeli alımlarında kadro ve kontenjan dağılımları ise şu şekilde oldu. İlana göre TCDD 6 tren teşkil işçisi, 42 demiryolu yol yapım, bakım ve onarım makinesi operatörü, 188 demiryolu hattı bakım onarımcısı, 40 liman vinç operatörü alacak. Bu alımlara başvurular İŞKUR aracılığıyla Nisan ayında yapılacak. 

TÜBİTAK 75 SÜREKLİ İŞÇİ ALIM İLANI

TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojisi Araştırma Merkezi (BİLSEM) ile TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi bünyesine sürekli işçi alımları yapılacak. Bu alımlarda toplam 75 personel istihdamı sağlanacak. İlanlara başvuruda bulunacak adaylar ise başvurularını kadrolara göre yapacak.

Bu kapsamda TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojisi Araştırma Merkezi (BİLGEM) MÜhendis alımı yapacak ve başvurular kuruma yapılacak.

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi bünyesine yapılacak alımlar ise Elektrik Elektronik Teknikeri, Tesisat İklimlendirme Teknisyeni, İnşaat Ustası, Aşcı, Evrak Memuru, Dağıtıcı pozisyonlarına olacak. Bu alımlara başvurular ise İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Bilindiği üzere devlet kurumlarında çalışma isteyen adayların Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan tüm başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. Bu başvuru koşullarında belirleyici olan koşullar özel şartlar olup her kadro için farklılık gösterir. 

Bu koşulların dışında adayların ayrıca DMK’da yer alan koşulları da sağlamaları isteniyor. Bu kapsamda adayların sağlamaları gereken genel koşullar şunlar;

 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adayların askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş bulunması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Bu şartın dışında adayların ayrıca sağlık şartını da sağlamaları isteniyor.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ilanlara ulaşabilirler. 

TÜBİTAK Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TCDD Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamu İşçisi alım İlanlarından Haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir