Personel Alımı

Devlette İş Arayan Adaylar Dikkat! Devlet Memuru, Geçici ve Kadrolu İşçi İlanları

Devlet kurumları adına yayımlanan iş ilanlarını haberimizde derledik. 

Mayıs ayının girmesiyle yenilenen ilanlar arasında başvuru süreci devam eden tüm personel alım ilanlarını sizlerle buluşturuyoruz. 

DEVLET MEMURU, GEÇİCİ VE KADROLU İŞÇİ ALIM İLANLARI

Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi sizler için derlediğimiz bu alım ilanlarına en az ilköğretim mezunu sürekli işçi alımı ile çeşitli meslek gruplarından en az lise mezunu kadrolu işçi alımları da oluyor. İlanlarda ayrıca yine sadece mesleki şartların karşılanması şartıyla yayımlanan belirli süreli yani geçici işçi alımları da bulunuyor. 

Kamu kurumları adına yayımlanan bu alım ilanları arasında ayrıca yine  3 ay, 6 ay veya 9 aylık süreler için TYP personel alım ilanları da mevcut.

Devlet kurumları geçici veya kadrolu işçi alımlarının yanında ayrıca memur statüsünde de alımlar yapıyorlar. Bu alımların büyük bir kısmı 60 KPSS puan şartı ile yayımlanırken KPSS şartsız ilan edilen alımlarda mevcut. Memur alımlarında en belirleyici şartlar ise öğrenim şartı olarak göze çarpıyor. 

BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDEN İLANLAR

İlan edilen devlet memuru, kadrolu işçi, belirli süreli işçi, belediye memuru yada belediye işçisi alım ilanları çok sayıda kamu kurumu tarafından yayımlanıyor. 

Bu ilanları yayımlayan kamu kurumlarını genel olarak aşağıda paylaşıyoruz.

TYP ilanları için; İl Özel İdaresi Sekreterliği, Kaymakamlıklar, Belediye Başkanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Gençlik İl Spor Müdürlüğü, İl Tarım Müdürlüğü gibi kurumlar ilanlar yayımladı. 

Memur ve Kadrolu işçi alım ilanları için; Anayasa Mahkemesi(Kamu Grubu), Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü, Çukurova Üniversitesi gibi kurumlar bulunuyor. 

Geçici İşçi ilanları için; Bu alanda yayımlanan ilanlar çok sayıda kurum tarafından ilan edildi. İl emniyet müdürlüklerine bağlı polisevleri, öğretmenevleri, belediye başkanlıkları, kurumların altı yapıları. 

BAŞVURU KOŞULLARINA GENEL BAKIŞ

Devlet kurumlarında memur ya da işçi olarak çalışmak isteyen adaylardan talep edilen genel şartlar;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Bu şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak ve sonucunun olumlu olması şartları yer alıyor. 

İLAN METİNLERİNE ULAŞMAK İÇİN

Yayımlanan ilan metinlerine ulaşmak için;

Kısa süre önce yayımlanan geçici ve sürekli belediye işçisi ilanları için TIKLAYINIZ

Kamu kurumları adına yayımlanan memur, işçi alımları için TIKLAYINIZ

KPSS’siz ilan edilen belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamu kurumları için yayımlanan başvuruları devam eden TYP ilanları için TIKLAYINIZ

Ayrıca;

Detayları ile incelemek isteyebileceğiniz kurumların ilanları;

Türkiye Taşkömürü Kurumu 500 işçi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Anayasa Mahkemesi İlanı için TIKLAYINIZ

Kamu İlanlarından haberdar olmak için uygulamamızı indirin.

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir