Personel Alımı

DHMİ 112 Personel Alım İlanı Başvuru Süreci Başladı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi kadrosunda bulunan personel açığını gidermek için bir ilan yayımladı ve iki pozisyonda personel alımı yapacağını ilan etti. 

KPSS’den en az 70 puan almış adayların başvuru yapabileceği personel alım ilanına başvuru süreci 13 Mayıs itibariyle başladı.

DHMİ PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI

DHMİ tarafından DPB’de ilan edilen alımlarda yer alan kadro bilgilerine göre kurum Asistan Hava Trafik Kontrolörü kadrosu için 12, Stajyer Hava Trafik Kontrolörü kadrosu için ise 100 personel alımı yapacağını duyurdu. Her iki kadro için de ortak olan öğrenim şartında adayların üniversitelerin dört yıllık eğitim veren lisans programlarından mezun olmaları istendi. 

Başvuru Koşulları

Öğrenim şartının dışında ilanda yer alan diğer koşullar ise şu şekilde,

Başvuru yapacak adayların Türk vatandaşı olması isteniyor. Bununla beraber sağlanması gereken diğer koşullar şunlar; Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak , Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, KPSSP3 puan türünden yetmiş ve üzeri puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla, son beş yıl içerisinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından en az ‘C’ düzeyinde puan aldığını belgelemek.

Bununla beraber ilanlar için belirlenen sertifika, belge ve diğer özel şartların sağlanması. 

BAŞVURULAR ELEKTRONİK YAPILACAK

İlan için başvurular 30 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Adaylar bu sürece kadar başvurularını DHMİ’nin web sitesi üzerinden (http://isbasvuru.dhmi.gov.tr) yapacaklar. 

DHMİ personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir