Personel Alımı

DHMİ KPSS Puanıyla Personel Alımı İçin İlana Çıktı

Devlet Personel Başkanlığı’nın ilan sayfası üzerinde DHMİ personel alım ilanı yayımlandı. 

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere yayımlanan personel alımları için kurum sınav düzenleyecek. 

DHMİ bünyesinde memur personel olmak isteyecek adayların katılacakları sınav başvuru şartları ve alım yapılacak kadrolar. 

KADRO BİLGİLERİ

DHMİ tarafından yayımlanan duyuruda tek bir kadro için personel ihtiyacı olduğu ilan edildi. 

Yazılı ve sözlü sınav esaslarına göre yapılacak olan personel alımları kurum Müfettiş Yardımcısı alımı yapacak. Kurum bünyesine bu personel alımları ile 7 personel istihdamı sağlanacak.

İlan için gerçekleştirilecek sınava aşağıda yer alan şartları sağlayan adaylar başvuru yapabilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

DHMİ Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde Müfettiş Yardımcısı olmak isteyen adaylar aşağıda yer alan koşulları sağlamak zorundalar.

İlk şart öğrenim şartı;

Kurum Müfettiş Yardımcısı kadrosu için adayların en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler bölümlerinden mezun olunması gerektiğini bildirdi. 

KPSS şartı

İlana başvurular KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak. DHMİ başvuruların ise 2018 ve 2019 yılında ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS’den, KPSSP48 puan türünden en az 80 almış olan adayların başvuru yapabileceklerini ilan etti. 

Diğer Şartlar

Bu başvuru şartlarını sağlayan adaylar, aşağıda yer alan koşullara da haiz olmak zorundalar. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesinde sayılan nitelikleri taşımak, (Yazılı sınavı kazanan adaylardan adli sicil kaydı istenilecektir.), Sınavın açıldığı Ocak ayı başı itibariyle (01 Ocak 2019) 35 yaşını doldurmamış olmak,, Sağlık durumu açısından yurdun her yerinde görev yapmaya elverişli olmak, Daha evvel DHMİ Müfettiş Yardımcılığı sınavına katılmamış veya en fazla bir kez katılmış olmak Müfettişlik karakter ve niteliklerini haiz bulunmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

DHMİ memur personel alımları gerçekleştirilecek sınava başvuru işlemleri 8 Kasım tarihine kadar yapılacak. Başvuru işlemleri elektronik ortamda yapılacak. 

Kurum adayların başvurularını https://isbasvuru.dhmi.gov.tr adresine gerekli evrakların sisteme yüklenmesi esasına göre yapacaklar.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir