Personel Alımı

DHMİ ve SGK En Az 70 KPSS Puanıyla 512 Memur Alımı Yapıyorlar

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Devlet Personel Başkanlığı’nın ilan sayfasında personel alımı yapacaklarını duyurdular. 

İki kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında toplam 552 personel istihdamı olacak. 

DHMİ personel alım ilanına adaylar 70 KPSS puanıyla başvuru yapabilecekken SGK personel alım ilanı için KPSS şartı en az 75 olarak duyuruldu. Bu çerçevede bu kurumlar tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan açık kadroları sizlere aktarıyoruz. 

SGK 400 PERSONEL ALIM İLANI

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı (SGK) DPB’de yayımladığı personel alım ilanında tek bir pozisyonda iki farklı branşta alım yapacağını duyurdu. Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı kadrosuna yapılacak olan personel alımlarında yer alan branş detayları şu şekilde;

SGK 350 personel alımı: Bu branşa yapılacak alımlara hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık lisans bölümlernden mezun adaylar başvuruda bulunabilecekler.

SGK 50 Personel Alımı: Bu branş için yapılacak olan personel alımları ise matematik, istatistik ve aktüerya lisans bölümlerinden mezun adaylar arasından olacak. 

DHMİ 112 PERSONEL ALIM İLANI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) DPB’den yayımladığı personel alım ilanında iki farklı kadrodan personel alımı yapacağını ilan etti. İlana başvuruda bulunmak için çok sayıda özel şartın talep edildiği alımlar Asistan Hava Trafik Kontrolörü ve Stajyer Hava Trafik Kontrolörü kadrosu için yapılacak. Bu iki kadroya yapılacak olan personel alım sayısı 112.

Kadro dağılımı ise şu şekilde;

Asistan Hava Trafik Kontrolörü kadrosu için 12 personel alımı yapacağını ilan ederken Stajyer Hava Trafik Kontrolörü kadrosu için yapılacak personel sayısı 100. 

Her iki ilan içinde belirlenen öğrenim şartı üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren lisans bölümlerinden mezun olmak.

İLAN DETAYLARI İÇİN

Söz konusu personel alım ilanlarına dair başvuru koşullarını, özel şartları, ilanlara başvuruların hangi tarihler arasında ve nasıl yapılacağı detaylarını öğrenmek isteyen adaylar, Kamu İlanları olarak haberimizin altında verdiğimiz bağlantılar üzerinden ilan metinlerine ulaşabilirler. 

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) personel alımı için TIKLAYINIZ

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personel alımı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir