Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı 75 Aday Konsolosluk ve İhtisas Memuru Alım İlanı Yayımladı

Dışişleri Bakanlığı, Resmi Gazete’de yayımlanan bir duyuru ile memur alımı yapacağını ilan etti. Sınav usulü ile gerçekleştirileceği açıklanan memur alım ilanına kimlerin başvuru yapabileceği, adaylardan talep edilen başvuru koşulları, başvuru süreci ve gerçekleştirilecek sınav ilişkin bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. 

İşte Dışişleri Bakanlığı memur alım ilanı detaylarına dair bilinmesi gerekenler,

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI 75 ADAY MESLEK MEMURU ALIMI

Resmi Gazete’de Yayımlanan memur alım ilanına göre, Aday Meslek Memuru kadrosuna dair şu bilgi verildi. ‘Konsolosluk ve İhtisas Memurları, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi uyarınca, dış ilişkilerin yürütülmesi kapsamında görev, yetki ve
sorumluluk üstlenen ve yurtdışında temsil görevi icra eden diplomatik kariyer memurlarıdır”

Söz konusu bu kadroya Dışişleri Bakanlığı 75 memur alımı için ilan yayımladı. İlana başvuru için gerekli olan başvuru koşulları ve adayların sağlamaları gereken özellikler aşağıda. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Yayımlanan Aday Meslek Memuru alımı için başvuruda bulunmak isteyecek adayların sağlamaları gereken genel, özel, KPSS, YDS ve öğrenim şartları;

Adayların gerçekleştirilecek memur alımlarına başvuruda bulunabilmeleri için; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak (Sınava başvurabilmek için Türk Vatandaşı olmak gerekmektedir),  01.01.2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak ( 01.01.1984 ve daha sonra doğmuş olanlar) ve

Öğrenim Şartı: 

Lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans, tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümleri ile bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az %80’ine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmak veya Sosyal bilimler alanında (YÖK’ün belirlediği kapsam dikkate alınacaktır) veya mühendislik fakültelerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış olup, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış bulunmak.

YDS Şartı

2017, 2018 veya 2019 yıllarında sınava girilecek yabancı dilde alınmış olan asgari YDS/e-YDS puanları, atama yapılabilecek azami kadro sayıları ile yazılı sınava kabul edilecek aday sayıları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

KPSS Şartı

İlanda adaylardan KPSS şartı talep edilmiyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Yayımlanan memur alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 7 Ekim 2019 Pazartesi gününden, 17 Ekim 2019 Perşembe günü saat 18:00 tarihine kadar yapabileceklerdir. Başvurular elektronik ortama gerekli olan belgelerin yüklenmesi suretiyle gerçekleştirilecek. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir