Personel Alımı

DPB’de İlan Edilen Sözleşmeli Personel, Kadrolu Kamu İşçisi Alım İlanları

Devlet kurumları, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla ilanlar yayımlıyorlar. Kadrolarında personel açığı bulunan pozisyonlara personel alımı yapmak isteyen kamu kurumları çeşitli statülerde ilanlar yayımlıyorlar. 

Kamu İlanları olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza, Devlet Kurumlarının KPSS şartı olmadan veya KPSS puan sıralaması esasına göre yayımladıkları kadrolu işçi ve sözleşmeli personel alım ilanlarını derledik. 

Söz konusu alım ilanlarını yayımlayan kurumlar ve alım ilanlarında yer alan detayları genel başlıkları ile sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

ALIM YAPACAĞINI İLAN EDEN KURUMLAR

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla personel alım ilanı yayımlayan kurumlar ve ilan detayları şu şekilde,

Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarında 4 kurumun ilanı bulunuyor. Bu kurumlar Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 71 sözleşmeli personel alımı yapacak. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 1 sözleşmeli personel alımı yapacak. Bunun yanında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 9 sözleşmeli personel alımı için ilan yayımlarken Dışişleri Bakanlığı 1 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. 

Sürekli İşçi Alım İlanları

Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden yayımlanan sürekli işçi alım ilanlarında 3 kurumun ilanı bulunuyor. Bu kurumlar ve yayımladıkları ilan sayısı şu şekilde, TCDD Genel Müdürlüğü yayımladığı personel alım ilanında 356 sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. İlanda KPSS şartı bulunmuyor. Bunun yanında Et ve Süt Kurumu yayımladığı ilanında 2 işçi alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan diğer ilanda Makine Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü yayımladığı ilanında 1 sürekli işçi alımı yapacağını bildirdi. 

MEMUR İŞÇİ ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumlarında çalışmak isteyen adayların sağlamaları istenen başvuru koşulları;

Türk Vatandaşı olmak, Her kadro için belirlenen yaş şartını sağlamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak (Yapılacak sınavlar sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek), Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu personel alım ilanlarına dair tüm detayları görüntülemek isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirler. 

Sivas Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Tarım Kredi Kooperatifleri personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Çevre Bakanlığı Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

YTB sözleşmeli personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TCDD işçi alım için TIKLAYINIZ

MKEK sürekli işçi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Et ve Süt Kurumu işçi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir