Personel Alımı

DPB’de Yayımlanan Kadrolu Memur Alım İlanları

Kamu kurumları yayımladıkları ilanlarda kadrolu memur alımı yapıyorlar. Bu kapsamda 2018 yılı sonu itibariyle yayımlanan ve başvuruları Ocak ayı başında da devam edecek olan kadrolu memur alım ilanlarını haberimizde derledik. 

İşte DPB’den daimi statülü memur alım ilanları yayımlayan kamu kurumları, alım yapacakları kadrolar ve ilanlara ilişkin detaylar.

ALIM YAPACAK KURUMLAR

Devlet Personel Başkanlığı’nın kamu ilanları sayfasından kadrolu memur alımı yapacağını duyuran çok sayıda kamu kurumu bulunuyor. Bu kurumlar çeşitli eğitim seviyelerinden mezun adaylar arasından farklı pozisyonlarda memur alımları yapacaklarını ilan ettiler. 

Bu kurumlar arasında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu, Rize Belediye Başkanlığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanlığı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bulunuyor. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

DPB üzerinden yayımladıkları ilanlar ile kadrolu memur alımı yapacağını ilan eden kurumların alım yapacakları açık pozisyonlar şunlar.

Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında Uzman Yardımcısı alımı yapılacağı ilan edildi. Mühendislik branşlarından yapılacak alımlarda 10 personel istihdam edilecek.

Türk Patent Kurumu da 10 Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı alıyor. Bu kadro için sadece Makine Mühendisliği bölümü mezunları başvuru yapabilecek. 

Rize Belediyesi kadrolu memur alım ilanında Bandocu alımı yapacağını duyurdu.

RTÜK tarafından yayımlanan ve 60 kadrolu memur alımının yapılacağının açıklandığı alım ilanında yer alan açık kadrolar ise şu şekilde oluştu. 12 farklı üniversite bölümünden mezun adaylar arasından Üst Kurul uzman yardımcısı alımı yapılacak. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yayımladığı personel alım ilanında Denetçi alımı yapacağını duyurdu. 

MEMUR ALIM İLANLARI BAŞVURU KOŞULLARI

Kadrolu memur alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar Türk Vatandaşı olmalı, kurumlar tarafından belirlenen yaş şatlarını taşımalı, yine kurumlar tarafından belirlenen eğitim öğrenim şartlarını taşımalı, ilanlara başvuruda bulunacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. erkek adaylar için askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor, kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor.

Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak.

İLAN METİNLERİ

Yukarıda kadro detaylarını aktardığımız kadrolu memur alım ilanlarına aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı kadrolu memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Türk Patent ve Marka Kurumu kadrolu memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Rize Belediye Başkanlığı kadrolu memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanlığı kadrolu memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kadrolu memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kadrolu Memur alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir