Personel Alımı

DPB ve İŞKUR’da Kadrolu Memur Alım İlanı Yayımlayan Devlet Kurumları

Kamu kurum ve kuruluşları çeşitli statülerde personel alımları için ilanlar yayımlıyorlar. Bu ilanlar Sözleşmeli Personeli Alımı, KPSS B Grubu Kurumsal personel alımı, KPSS B Grubu merkezi personel alımı ve KPSS A Grubu personel alımı şeklinde oluyor. 

KPSS A Grubu personel alımları ise kadrolu memur alımları olmakta. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde ilan edilen ve başvuru süreci devam eden kadrolu memur alımlaırnı sizlerle paylaşıyoruz. 

KADROLU MEMUR ALIMLARI

Kadrolu memur alımı için ilan yayımlayan kurumlar ilanlarını Devlet Personel Başkanlığı ve Türkiye İş Kurumu aracılığıyla adaylara duyuruyorlar.

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla kadrolu memur alımı yapacağını ilan eden tek kurum bulunuyor. Bu kurum ise Sosyal Güvenlik Kurumu.

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladığı ilan ile memur alımı yapacağını duyuran tek bir kurum bulunuyor. O kurum TÜBİTAK Ulusal Metroloji Ensititüsü ve Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü

İLANLARA İLİŞKİN DETAYLAR

DPB ve İŞKUR aracılığıyla ilan edilen alımlarda yer alan kadro kontenjan bilgileri ile dikkat çeken başvuru koşullarını aktarıyoruz. 

SGK 400 PERSONEL ALIM İLANI

Sosyal Güvenlik Kurumu Mayıs ayı sonuna doğru yayımladığı ilanında kadrolu memur statüsünde 400 memur alımı yapacağını duyurdu. İlan aynı kadrodan iki farklı branşta olacak. Branşlar ise öğrenim şartına göre belirleniyor. Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı kadrosuna yapılacak personel alımları lisans mezunu adaylar arasından yapılacak. İlana KPSS’den en az 75 almış olan adaylar başvuru yapabilecek. 

TÜBİTAK 5 PERSONEL ALIM İLANI

TÜBİTAK personel alım ilanında 5 personel alımı yapacağını duyurdu. İki farklı kadroda yapılacak personel alımları için adayların en az lise mezunu olması istendi. İlanda önlisans mezunu adaylar içinde ilan bulunuyor. İlana göre kurum Koruma Memuru ve Şoför alımı yapılacak. Şoför kadrosuna lise mezunu, Koruma Memuru kadrosuna ise önlisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek. 

İLAN METİNLERİNE ULAŞMAK İÇİN

İlanlarda yer alan başvuru detayları ve başvuru işlemlerine dair tüm ayrıntıları sizlere aşağıda aktarıyoruz.

Daimi Statüde Yayımlanan İlanlar

SGK 400 memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK 5 memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir