Personel Alımı

DPB’de Duyurulan KPSS B Grubu Kurumsal Memur Alım İlanları

Kamu kurum ve kuruluşlarının memur personel alım ilanlarını adaylara duyurdukları noktalardan birisi de Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi. 

Bu site üzerinde yayımlanan duyurularda, KPSS B Grubu kurumsal memur alım ilanları bulunuyor. KPSS puan sıralaması esasına göre yayımlanan ve başvuru süreci devam etmekte olan alımları haberimizde derledik. 

KPSS B GRUBU MEMUR ALIM İLANLARI

Devlet kurumları tarafından KPSS B Grubu puan sıralaması esasına göre personel alımı yapacağını ilan eden 4 kurum bulunuyor. 

Bu dört kurum sırasıyla şunlar; Yüksek Seçim Kurulu, Sivas Üniversitesi, Milli Savunma Bakanklığı ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu. 

KADRO BİLGİLERİ 

Yukarıda yer alan kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlara göre bu 4 farklı kurum aşağıda yer alan kadrolarda personel alımları gerçekleştirecekler. 

Milli Savunma Bakanlığı: TSK bünyesine Muvazzaf Subay alımı yapacağını ilan etti. 

TÜBİTAK: Uzay Araştırmaları Merkezine Araştırmacı ve Teknisyen kadrolarına personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

Sivas Üniversitesi: yayımladığı duyurusunda en az lise mezunu Canlı Model alımı yapacağını açıkladı. 

YSK: Çeşitli meslek alanlarından 255 personel alımı yapılacak. Açık kadrolar mühendis, çözümleyici, programcı, teknisyen, bilgisayar işletmeni, veri hazırlama kontrol işletmeni, şoför, sekreter, santral memuru, kaloriferci ve hizmetli.

BAŞVURU ŞARTLARI

Memur olma hayali kuran vatandaşlardan talep edilen edilen genel başvuru koşulları ile özel başvuru koşulları şunlar;

Adayların Türk vatandaşı olması, ilan edilen memur meslek grupları için kurumların belirlediği öğrenim şartlarına haiz olmaları, 18 yaşından büyük olmaları ve varsa yaş üst sınırını sağlamaları, talep edilen asgari KPSS puan şartına haiz olmaları, Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan ilgili hükümler kapsamında görevine engel sağlık sorunları olmaması, kurumların talep ettiği tüm özel başvuru koşullarının sağlanması. 

Bu başvuru koşullarının yanı sıra erkek adayların askerlikle ilişiğinin olmaması isteniyor. Bu kapsamda adayların askerliklerini yapmış olmaları, yapmış sayılmaları yada tecilli olmaları gerekiyor. 

Tüm bu koşullara ek son başvuru şartı ise adayların güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçlarının olumlu olması gerekiyor. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

YSK, MSB, Sivas Üniversitesi ve TÜBİTAK tarafından yayımlanan ilanlara ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz. 

YSK personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

MSB personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sivas Üniversitesi  personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir