Personel Alımı

DSİ, Adalet Bakanlığı ve Üniversiteye toplamda 1212 kamu  personeli alım ilanı

Kamu Kurumları toplamda 1212 kişilik boşluk ile alım yapılacak olup adayların müracaat yapabilmeleri için öncelikle belirtilen şartları taşıyor olmaları gerekmektedir. Bazı ilanlar için başvuru süreci yarın itibari ile sona erecek. DSi 500, Adalet Bakanlığı 710, Konya Teknik Üniversitesi 2 personel istihdam edeceğini açıkladı.

İŞKUR ile kamu personeli alımları için başvurular elektronik ortamda alınıyor. Adaylar başvurularını https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden İŞYERİ TÜRÜ kısmını KAMU olarak seçerek ilgili İŞKUR ilanlarına ulaşabilirler. Veya başvuru yapacağınız Kurumun adını İŞYERİ ÜNVANI kısmında yazarak direk ilgili kurumun ilanlarına ulaşabilirsiniz.

İŞKUR ALIM YAPACAK KURUMLAR VE POZİSYONLARI:

ADALET BAKANLIĞI İCRA VE İCRA MEMUR YARDIMCILARI: 700 Kişi istihdam edilecek

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ(KAMU): Ağaç İşleri Ustası 11, Çarkhane Ustası 13, Döşeme Ustası 2, Kaporta Ustası 10, Motor Ustası 14, 12, Demir Kaynak ustası 21, Oto Elektrik Ustası 14, Boya Ustası 7, Tesisat Elektrik Ustası 2, Sondaj İşçisi 23, Greyder Operatörü 5, Dozer Operatörü 27, Eksvatör Operatörü 112, Yükleyici Operatörü 6, Ağır Vasıta Ustası 53, Ağıs Vasıta Şoförü SRC 4 belgeli 40, Ağıs Vasıta Şoförü SRC 5 belgeli 65, Treyler Operatörü olmak üzere toplamda 500 işçi personel alımı yapılacak.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

KONYA TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ SÖZLEŞMELİ PERSONEL: 2 Destek Personeli (Yardımcı Hizmetler)

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

ADALET BAKANLIĞI MÜTERCİM ALIMI: 4 İngilizce, 3 Fransızca, 3 Almanca Mütercim

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Türk vatandaşı olmak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak,
Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,
Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),
Başvuru yapacak olan il sınırları içinde ikamet ediyor olması,
Adayların, talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak,

İŞKUR’A NEREDEN KAYIT YAPILIR?

Türkiye’ de iş arayan herkesin ilk olarak yapması gerekenlerin başında İŞKUR kayıt yaptırmak geliyor. İŞKUR’a kayıt yaptırarak, kurumun iş olanağı açısından sunduğu tüm fırsatlardan yararlanabilme imkanına sahip olunabiliyor. İŞKUR kayıt işlemleri çok basit şekilde 2 alternatifli olarak gerçekleştirilebilmektedir. İŞKUR kaydını ister online olarak, ister de bulunulan şehirde bulunan İŞKUR şubelerine bireysel başvuruda bulunarak gerçekleştirebilirsiniz.

İŞKUR’A NASIL KAYIT OLUNUR?

İŞKUR kayıt işlemlerinizi internet üzerinden yapmak istiyorsanız “iskur.gov.tr” adresindeki “İnternet Şubesi” ekranını kullanarak, güncel kaydınızı oluşturabilirsiniz.

• Eğer İŞKUR kaydınızı online olarak yapıyorsanız, kurumun sunduğu fırsatlardan etkin biçimde yararlanabilmek için vereceğinizin tüm bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olmasına dikkat etmeniz çok önemlidir. Bu şekilde aradığınız iş için açılan en uygun iş ilanına daha kolay şekilde ulaşabilir ve yaptığınız başvurularda işe giriş şansınızı arttırabilirsiniz.

• Türkiye’nin her yerindeki yeni iş ilanlarının bulunduğu ve iş arayanlar ile işçi arayanları bir araya getiren kurum görevi gören İŞKUR’a kayıt işlemlerini internetten yapmak için;

• Öncelikle İŞKUR resmi sitesine (iskur.gov.tr) giriş yapmalısınız.

• İŞKUR resmi sitesinde üst menüde bulunan “İnternet Şubesi” butonuna tıklamalısınız.

• Açılan “esube.iskur.gov.tr” adresli İŞKUR İnternet Şubesi’nde kayıt işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

• Sayfada yer alan “İş Arayan” ve “İşveren” seçeneklerinden size uygun olanını seçmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir