Personel Alımı

DSİ, SGK ve EGM 60 KPSS İle Memur ve KPSS’siz İşçi Alımı İçin İlan Yayımladılar

Okulların açılması ile brilikte çok sayıda devlet kurumu kamu personeli alımı içim çeşitli platformlarda personel alım ilanları yayımladılar. 

Yayımlanan bu personel alım ilanlarında memur ve kamu işçisi kadroları için duyurular yayımlandı. 

Yeni hafta başı itibariyle İŞKUR Kamu Grubu Personel Alım İlanları sayfası üzerinden yayımlanan duyurulara çok sayıda kurum içn ilanlar bulunuyor. Kamuilanlari.com olarak söz konusu bu alım ilanlarını derledik. 

DSİ, EGM VE SGK GİBİ KURUMLARA PERSONEL ALIMI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ve yukarıda kısaca değindiğimiz ilanları yayımlayan kurumları sizlere sırasıyla aktarıyoruz. 

Bu kurumlardan bazıları KPSS puan sıralaması esasına göre (çoğunluğu 60 KPSS puan şartıyla) memur grubu için ilan yayımlarken bazı kurumlar ise kamu işçisi alımı yapacağını ve alımlar için öğrenim şartının yeterli olacağını duyurdu. 

Alım Yapacak Kamu Kurumlarının Listesini aşağıda aktarıyoruz. 

Öne Çıkan Kurumlar;

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, DSİ XX1. Bölge Müdürlüğü, SGK Eskişehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Mesleki Yeterlilik Kurumu(Kamu Grubu), Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İstanbul Bakım Onarım, Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi (Kamu Grubu), Trakya Üniversitesi Rektörlüğü, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü,

Diğer Kurumlar;

Muradiye Öğretmen Evi Ve ASO Müdürlüğü, Vezirhan Belediye Başkanlığı, Büyükkabaca Belediye Başkanlığı, Abana Belediye Başkanlığı, Erdek Belediye Başkanlığı Merkez, Ayvacık Belediye Başkanlığı, Temsan Türkiye Elektromekanik Sanayi, Kalecik Öğretmenevi Ve ASO Müdürlüğü Savur Öğretmen Evi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, İliç Belediye Başkanlığı,

AÇIK KADRO VE KONTENJANLAR

İŞKUR yayımladıkları ilanlar ile personel alımı yapacağını ilan eden kurumların listelerinde yer alan açık kadrolar şunlar;

Alım İlanı Bulunan Pozisyonlar

Makam Şoförü, Makine Mühendisi, Diyetisyen (Beslenme Uzmanı), Bilgisayar Teknisyeni, Gıda Mühendisi, Tekstil Mühendisi, Makine Mühendisi, İstatistikçi, Büro Memuru (Genel), Arşiv Destek Elemanı, Büro Yönetimi Ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı, Güvenlik Görevlisi,

İşçi Kadroları

Beton Parke ve Bordür Taşı Döşeme İşçisi, Satış Danışmanı / Uzmanı(Lpg Satış Elemanı (Pompacı)), Beden İşçisi (Genel), Şoför-Yük Taşıma, Temizlik Görevlisi(Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi), Havuz Suyu Operatörü, Yemekhane işçisi, Çöpçü, Temizlik Görevlisi, Aşçı, Aşçı Yardımcısı, İnşaat Ustası, Fırıncı Ustası-Unlu Mamuller, Bahçıvan, Isıtma Ve Havalandırma Cihazı Operatörü, Mobilyacı, 

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Öncelikle söz konusu personel alım ilanlarının tamamı kamu kurumlarınca yayımlandı. Bu kapsamda adayların tamamının her kadro ve her kurum için DMK’da yer alan genel başvuru şartlarını sağlamaları gerekiyor. 

Bunun yanında adayların ilanlarda yer alan açık kadrolar ve bu kadrolar için belirlenen özel mesleki özelliklere de haiz olmaları gerekiyor. 

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvurularını İŞKUR’da yer alan ilan metinlerinde belirtilen şekilde yapılacak. Bazı kurumlar başvuruların şahsen bazıları ise İŞKUR üzerinden yapılacak. 

İlanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ ( Bağlantıya Tıklayın – Açılan Sayfada İşyeri Türü Yazan Bölümü Bulun – Kamu Olarak İşaretleyin ve Başka Hiçbir Alanı Doldurmadan Ara butonuna basın)

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir