Personel Alımı

Duyduk Duymadık Demeyin! Bugün (1 Kasım) Bu İlanlara Başvuru İçin Son Gün

DPB‘de yayınlanan devlet memuru, sürekli işçi ve sözleşmeli personel alım ilanlarına her gün yenileri eklenirken, başvuru süreçlerini dolduran ilanlar da mevcut. Sizlerin gözünden kaçan ilan olmasın diye son başvuru tarihlerine yaklaşan ilanları yeniden haberlerde toparlayıp, dikkatinize sunuyoruz. İşte o ilanlar ve başvuru şartları…

İlk paylaşacağımız ilan Sakarya Üniversitesi 14 personel alım ilanı..

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine,”Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi hükümleri uyarınca Öğretim Elemanı alınacaktır.

 GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

1- 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2- ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmaya talep edenlerin öndeğerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

3- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyet notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5 ‘lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu Kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine Üniversitemiz senatosu karar verir.

4- Adaylarda, yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 04/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5. maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.

5- Devlet Yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır. 6- Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır. Meslek Yüksekokullarında ilan edilen kadrolar yabancı dil şartından muaftır.

 BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

1- Başvuru Formu ( http://www.ilan.sakarya.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.)

2- Özgeçmiş

3- 2 adet fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş)

4- Ales ve Yabancı Dil Belgesi (ALES sonuçları açıklandığı tarihten itibaren 5 (beş) yıl geçerlidir. )

5- Lisans ve Yüksek Lisans Transkripti (E-devletten alınan karekodlu belgeler veya resmi kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü belgeler) 

6- Mezuniyet belgeleri (E-devletten alınan karekodlu belgeler veya resmi kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü belgeler. Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)

7- Lisansüstü eğitim yaptığına dair yeni tarihli öğrenci belgesi (Araştırma Görevlisi başvuruları için) 8- Erkek adaylar için askerlik durumunu gösteren belge. 9- Nüfus Cüzdanı fotokopisi 10- Hizmet Belgesi (Daha Önce Kamuda Hizmeti Olanlar için)

11- Tecrübe şartı bulanan ilanlarda tecrübe belgesi

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ 14 PERSONEL ALIM İLANINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İkinci olarak paylaşmak istediğimiz ilan T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü 5 Müfettiş Yardımcısı ilanı

2019 Vakıflar Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların aşağıda yer alan koşulları haiz olmaları gerekecektir;

  • Üniversitelerin dört sene eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi, Hukuk Fakütesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Fakültesi ya da İktisat Fakültesi bölümlerinden mezun olmaları,
  • Sınavın gerçekleştirilmesi planlanan 2019 yılının ilk günü itibariyle 35 yaşlarını doldurmamış olmaları,
  • Devlet Memurları Kanunu hükümlerince genel memur olma koşullarını haiz olmaları,
  • Vazife yapmalarına mani olacak bir hale sahip olmadıklarını yazılı olarak beyan edebiliyor olmaları,

2019 Vakıflar Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı alımına başvuruda bulunmak isteyen ve yukarıdaki koşulları sağlayan adayların ayrıca 2018 veya 2019 yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın A Grubu bölümünde; KPSS P48 puan türlerinin birisinden en az 80 puan almış olmaları,

2019 Vakıflar Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı alımına başvuruda bulunmak isteyen şartları uygun adayların, başvurularını 1 Kasım 2019 tarihine kadar, gerekli evrakı Kuruma yollamak kaydıyla gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adayların evrakının bu tarihin mesai bitimine kadar Kurum kayıtlarına girmiş olması gerekmektedir.

2019 Vakıflar Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı alımının ilk aşaması olan yazılı sınav; 7 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilecektir. Adayların sınava saat kaçta ve nerede gireceklerine dair bilgi, 11 Kasım 2019 – 15 Kasım 2019 tarihleri arasında Kurumdan alınacak olan giriş belgelerinde belirtilecektir.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MÜFETTİŞ YARDIMCISI ALIM İLANINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Üçüncü ilanımız Gazi Üniversitesi Rektörlüğünden tarafından yayınlandı. İlan ile 61 peersonel alanacağı duyuruldu.İşte o ilan;

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 10.07.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği”nin ilgili maddelerine göre Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alınacaktır.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

1. Başvuru Formu (http://personel.gazi.edu.tr/ adresindeki Formlar sekmesinde yer alan ilgili Form)

2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,

3. Özgeçmiş,

4. Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge,

5. Mezuniyet Belgeleri

6. Öğrenci Belgesi (Araştırma görevlileri başvuruları için Yüksek lisans veya Doktora öğrenci belgesi)

7. Resmi Transkript (Lisans Eğitimi ile ilgili) (onaylı belge)

8. ALES Belgesi (Sorgulama kodu okunabilir olmalı.)

9. 2 Adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı)

10. Yabancı Dil Belgesi veya Eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu Tarafından Kabul Edilen Dil Belgesi

11. Tecrübe durumunu gösterir belge (İlan edilen Öğretim Görevlisi kadrolarında belirtilen açıklamaya bağlı olarak alınacak onaylı belge)

12. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hizmet Takip Programından (HİTAP) alınan Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.) (onaylı belge)

13. Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair belge (E – Devlet üzerinden alınan belge)

GAZİ ÜNİVERSİTESİ 61 PERSONEL ALIM İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

Ve yarın başvuru sürecini tamamlayan son ilanımız. Sosyal Güvenlik Kurumu 1 eski hükümlü işçi ilanı.

SGK SÜREKLİ İŞÇİ ALIM İLANINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir