Personel Alımı

EGM, Ankara ve İstanbul’da Köylere 187 Bekçi Alımı İçin İlan Yayımladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara ve İstanbul’da bulunan bazı köylere Bekçi alımı yapılacağını ilan etmişti. Bakan Soylu’nun açıkladığı köylere Bekçi alımı için ilan yayımlandı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan 187 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım ilanı detaylarını sizlere aktarıyoruz. 

EGM’DEN BEKÇİ ALIM DUYURUSU

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yapılan basın açıklamasında, ”Ankara ve İstanbul İlleri için aşağıda belirtilen ilçelere göre toplam 187 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır.” ifadeleri kullanıldı. 

Hangi ilçe için ne kadar bekçi alımı yapılacağına dair kontenjanlarında yer aldığı ilan metnini sizlerle paylaşıyoruz. 

ANKARA
   

Akyurt 1 Çamlıdere       4
Ayaş 12 Çubuk  15
Bala 9 Kalecik 3
Beypazarı 9 Kızılcahamam 17
Polatlı 49 Elmadağ 2
Gölbaşı 4 Güdül 9
Haymana 4 Kahramankazan 6
Şereflikoçhisar 6    

 

İSTANBUL
 

Çatalca 37

 

BAŞVURU KOŞULLARI

EGM tarafından yayımlanan 187 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım ilanı başvuru koşulları şu şekilde,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, En az 167 cm boyunda olmak, Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak. Başvuru yaptığı İLÇE sınırları içerisinde EN AZ BİR YILDIR ikamet ediyor olmak, Askerlik ödevini bitirmiş olmak, Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak, Memuriyete engel bir hali bulunmamak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak.

Yaş Şartı

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (18/03/2001 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (18/03/1989 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak.

Diğer Şartlar

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak, Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak, Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

ÖN BAŞVURU AÇIKLAMASI

EGM yayımlanan personel alım ilanına başvuru yapacak adayların başvurularını 18 Mart tarihi ile 1 Nisan tarihleri arasında yapacaklarını duyurdu. 

İlana ön başvurular http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak yapılacak. 

Bekçi Alımları İle İlgili Tüm Detaylara Ulaşmak İçin Bizleri Takip Edin,

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir