Personel Alımı

EGM Kadrolu 72 Aşçı ve Hizmetli Alıyor (En Az Lise Mezunu)

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan birimlerinde görevlendirmek üzere KPSS puan sıralaması esasına göre memur alımı yapacağını duyurdu. 

Kadrolu statüde yapılacak olan memur alım ilanları kurumun farklı şehirlerde bulunan birimlerinde görevlendirilecekler. İki farklu kadroda gerçekleştirilecek olan alımlara dair tüm ayrıntıları haberimizde aktarıyoruz. 

EGM HİZMETLİ VE AŞÇI ALIMI

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan kadro detaylarına göre kurum 18 Aşçı alımı yapacak. EGM ayrıca 15 farklı şehirde bulunan birimlerine ise 54 Hizmetli alımı gerçekleştirecek. 

İlana başvuruda bulunacak adaylar için belirlenen genel başvuru koşulları ile iki farklı kadro için ayrı ayrı belirlenen özel koşulları sizlere aktarıyoruz. 

EGM İLANINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunacan tüm adayların sağlamaları gereken genel başvuru koşulları;

Türk Vatandaşı olmak, Her kadro için belirlenen yaş şartını sağlamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak

Aşçı Kadrosu İçin Belirlenen Koşullar

Ortaöğretim Kurumlarının Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ve Dallarının, Aile ve Tüketici Hizmetleri AlanıBeslenme ve Ev Yönetimi Dalının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı-Ev Ekonomisi Dalının veya Konaklama ve Seyahat Hizmetleri AlanıTurizm/Otelcilik ve Turizm Dalının birinden mezun olmak ve KPSS’den 70 puan almış olmak. 

Lise Kadrosu İçin Belirlenen Koşullar

Lise mezunu olmaları ve KPSS’den 70 puan almış olmaları gerekiyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

Söz konusu alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar için başvuru tarihlerini sizlerle paylaşıyoruz. EGM yayımladığı ilanında aşçı kadrosuna başvuruların 28 Ocak ile 1 Şubat arasında, Hizmetli Kadrosuna başvuruların ise 4 Şubat ile 8 Şubat arasında yapılacağını duyurdu. Başvurular şahsen yapılacak olup adaylar başvurularını İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne yapacaklar. 

EGM Aşçı alım ilanı için TIKLAYINIZ

EGM Hizmetli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.