Personel Alımı

EGM KPSS Puan Sıralaması Esasına Göre Kadrolu Hizmetli Alımı Yapıyor

EGM ilgili birimlerinin personel açığını gidermek üzere memur alımları yapacağını duyurmuştu. Alım yapılacağı açıklanan kadrolardan birisi de Hizmetli pozisyonu oldu. Bu kadroya 54 personel alımı yapacağını duyuran Emniyet Genel Müdürlüğü alımlara ilişkin tüm detayları da ilan etti. 

Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan tüm ayrıntılar ve başvuru koşullarını aşağıda detayları ile aktarıyoruz. 

EGM HİZMETLİ ALIM İLANI

EGM, ) Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında değişik illerde görevlendirilmek üzere merkez ve taşra teşkilatına Kadrolu statüde personel (Hizmetli) alımı yapacağını açıkladı. Kurum tarafından yapılan açıklamada alımlar için adayların belirlenen öğrenim, KPSS ve diğer şartlara haiz olmaları durumunda başvuruda bulunabilecekleri de bildirildi. Buna göre alımlar için belirlenen başvuru koşulları da şöyle; 

BAŞVURU KOŞULLARI VE DETAYLARI

EGM Hizmetli kadrosuna başvuruda bulunacak adayların sağlamaları istenilen başvuru koşulları arasında, 

”657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Herhangi bir ortaöğretim kurumu mezunu olmak. Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek) ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.” şartları bulunuyor. Adayların ayrıca KPSS’den en az 70 puan almış olmaları gerekiyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

Yayımlanan Hizmetli alım ilanına başvuru süreci 4 Şubat tarihinde başlayacak ve 8 Şubat tarihinde sona erecek. 

EGM Hizmetli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.