Personel Alımı

En Az 50 KPSS Puan Şartıyla Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Resmi Gazete yada kurumların kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımlanan personel alım ilanları ile çeşitli statülerde memur alımları oluyor. 

Bazı kurumlar sözleşmeli personel alımı için ilan yayımlarken bazı kurumlar kadrolu memur alımı yapacaklarını duyurdular. 

Kamuilanlari.com olarak bizlerde bu haberimizde siz okuyucularımıza KPSS puan sıralaması esasına göre yayımlanan ya da KPSS şartı olmadan ilan edilen alım ilanlarını derledik. İşte söz konusu personel alım ilanları ve detayları,

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANLARI

Sözleşmeli personel alım ilanları KPSS’siz yada 50 KPSS puanıyla ilan edilen alım ilanları Dokuz Eylül Üniversitesi, Dışişleri Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlandı. İlanlara göre;

Dokuz Eylül Üniversitesi kadrosunda Sözleşmeli Sağlık Personeli eksiği olduğunu ve bu pozisyonlarda alım yapacağını açıkladı. 

Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanında Sözleşmeli Sekreter alımı yapacağını açıkladı. 

İçişleri Bakanlığı yayımladığı duyurusunda alımların Sözleşmeli Bilişim Personeli kadrolarına olacağını duyurdu. 

KADROLU PERSONEL ALIM İLANI

Kadrolu personel alım ilanında KPSS şartı en az 80 puan olarak belirlendi. İlana göre bu alanda yapılacak alımlar Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilecek. 

Merkez Bankası tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirmek üzere Mühendis kadrolarına olacağı açıklandı. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Devlet kurumlarında görev almak isteyen vatandaşları sağlamaları gereken koşullar neler?

Öncelik ister sözleşmeli personel alım ilanlarına ister ise kadrolu memur alım ilanlarına başvuru yapacak olsun tüm adayların Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan şartları sağlamaları gerekiyor. 657 sayılı kanunun 48. maddesinde yer alan bu şartlar madde madde şu şekilde;

Türk Vatandaşı olmak, Bu Kanunun 40 ncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak, Bu Kanunun 41 nci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik durumu itibariyle; a) Askerlikle ilgisi bulunmamak, b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak..

Diğer şartlar ise kurumların belirlediği koşullardan oluşuyor.

Memur alım ilanlarında yer alan en önemli özel şart KPSS puan şartı. Adayların kurumların belirlediği KPSS şartını sağlamaları gerekiyor. Aksi takdirde ilanlara yapılan başvuru kabul olmak. Diğer önemli koşul ise öğrenim şartı. Adayların alım yapılacak kadro için belirlenen öğrenim şartını da haiz olmaları isteniyor. Bunların yanında Deneyim, Sertifika, Belge ve Mesleki konularda özel şartlar talep edilebilir. 

İlanlara Dair Detaylar

İçişleri Bakanlığı kadrolu memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı kadrolu memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Dokuz Eylül Üniversitesi kadrolu memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Merkez Bankası kadrolu memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir