Personel Alımı

En Az 50 KPSS Puanıyla İlan Edilen Devlet Memuru Alım İlanları

Devlet Kurumları çeşitli platformlar üzerinden yayımladıkları personel alım ilanları personel alımı yapmaya devam ediyorlar.

Bu çerçevede daha önceden yayımlanan ancak başvuru süreci devam eden bazı memur alım ilanlarını sizlerle buluşturuyoruz. Bu ilanlarda çeşitli meslek gruplarından personel alımları olacağı ilan edildi. 

DPB, Basın İlan Kurumu ve Resmi Gazete aracılığıyla duyurulan o memur alım ilanları. 

50 KPSS PUAN ŞARTIYLA MEMUR ALIM İLANLARI

Kadrosunda personelş açığı bulunan devlet kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına göre halen başvuru süreci devam eden ve en az 50 KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek 4 kurumun ilanı bulunuyor. Bu kurumlar tarafından yayımlanan ilanlara göre toplam 374 personel alımı yapılacak. 

Alım yapacak devlet kurumları ise İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Dokuz Eylül Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi.

Peki yukarıda yer alan kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlarda hangi kadrolarda personel alımı yapılağı ilan edildi? Kurum kurum liste.

KADRO KONTENJAN DETAYLARI

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına göre memur alımı yapacak kurumlar alım yapacakları personel sayısı ve kadro detayları şu şekilde;

Adalet Bakanlığı: Yayımladığı bir ilan ile KPSS’ye girmiş adaylar başvuru yapabileceği 300 İdari Memur alımı yapacak.

İçişleri Bakanlığı: Bakanlık yayımladığı ilanda KPSS puan şartı olmadan 21 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Dokuz Eylül Üniversitesi: Üniversite hastanesinde görevlendirmek üzere 48 sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvuru için KPSS’ye girmiş olmak yeterli.

Yıldız Teknik Üniversitesi: Üniversite yayımladığı duyurusunda sözleşmeli personel kadrosuna personel alımı yapacağını ilan etti. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alım ilanları için başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken genel başvuru koşulları bulunuyor. Her kadro için geçerli bu başvuru şartları ana başlıkları ile şu şekilde;

DMK’da yer alan 657 sayılı kanunun 48. maddesinde yer alan genel başvuru şartlarını sağlamak. Bu koşullarda adayların Türk vatandaşı olması, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olması, kamu haklarından mahrum olmaması, kurumlar tarafından belirlenen yaş aralığında olunması ve yaş şartının sağlanması, görevini yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu olmaması gibi koşullar bulunuyor. 

Bu koşulların dışında adayların; Güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak, kurumlar tarafından belirlenen yaş şartını sağlamak. Kurumların talep ettiği KPSS puanına sahip olmak (ilanlarda KPSS’siz, KPSS’ye girmiş olmak şartıyla alımlar bulunuyor)Adayların kadro için belirlenen eğitim seviyesinden ve bölümünden mezun olmak şartlarına haiz olması isteniyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlanlara başvuru işlemleri kurumdan kuruma değişiyor. Bazı kurumlar başvuruların online olarak yapılmasını isterken bazı kurumlar şahsen başvuru yapılacağını bildiriyor. Aşağıda yer alan bağlantı üzerinden bu detaylara ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

Dokuz Eylül Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

Yıldız Teknik Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

Memur Alım İlanlarını Tüm Detayları İle Takip Etmek İçin Bizleri Takip Edin

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir