Personel Alımı

En Az 55 ve 60 KPSS İle 968 Büro Memuru Alımı Yapılıyor

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi web sayafası üzerinden yayımlanan memur alım ilanları arasında Büro Memuru kadrosu için de alım ilanları yer alıyor. Bu haberimizde siz okuyucularımıza KPSS puan sıralamalası esasına göre yayımlanan ilanları derledik. 

968 BÜRO MEMURU ALIM İLANLARI

Kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlara göre 3 farklı kamu kurumu Büro Memuru alımı yapacak. Alım ilanlarında yer alan bilgiler ışığında en Evreşe Belediyesi en az 55 KPSS puanıyla 3 memur alımı yapacak. Bunun yanında Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi önlisans mezunları arasından ve 60 KPSS puanı ile Büro Memuru alımı yapacak. 

Büro Memuru kadrosu için en fazla alım ilanı ise İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana ait. Bakanlık Türkiye’nin 81 ilinde 964 Büro Memuru alımı yapacak. Lisans ve önlisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri alım ilanları için belirlenen başvuru koşulu ise en az 60 KPSS puan şartı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumları tarafından memur alım ilanlarında belirleyici olan başvuru koşulları; Öğrenim, deneyim, KPSS, gibi koşullardır. Ancak adayların bu koşulların yanı sıra Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan koşulları da sağlaması gerekiyor. 

DMK’da yer alan başvuru koşullarını sağlamayan adayların başvuruları ise geçersiz sayılıyor. DMK’da yer alan ve adayların sağlamaları gerektiği o başvuru koşullarını ana başlıkları ile sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

DMK’da yer alan koşullara göre adaylar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Bu Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak, Bu Kanunun 41’inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. Yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında ve hafta sonraları çalışmaya herhangi bir engeli olmamak. şartlarını sağlamak zorundular.

İlanlar için ayrıca Ön Lisans mezunları için 2018 KPSSP93 puanı, Ortaöğretim mezunları için 2018 KPSSP94 puanı esas alınacaktır.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Başvuru koşulları ile kadro kontenjan detayları hakkında genel bilgi verdiğimiz personel alım ilanlarına aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Büro Memuru alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığı Büro Memuru alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Evreşa Belediyesi Büro Memuru alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Kamu personeli alım ilanlarından haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir