Personel Alımı

En Az 60 KPSS İle 65 Memur Alımı Yapılıyor: Hizmetli, Düz Memur ve Teknik Personel

Askeri kurumlara memur personel alımları için yayımlanan ilanların sonuncusu Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın personel alımı oldu. Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımladığı bir duyuru ile farklı branşlarda memur alımları yapacağını açıkladı. Bu alımlar en az lise düzeyinden ve KPSS puan sıralaması esasına göre olacak. 

İşte yayımlanan sivil memur alım ilanı ve naşvuru detayları. 

65 SİVİL MEMUR ALIM İLANI

Sivil memur alımı için yayımlanan personel alım ilanında yer alan bilgilere alımlar 13 farklı pozisyonda olacak. Bu pozisyonların bazılarına adaylar 60 KPSS puanıyla başvuru yapacaklar. Bazı kadrolar için belirlenen KPSS şartı ise en az 70.

Lise, önlisans ve lisans düzeyinde yayımlanan açık kadrolar ve alım yapılacak kadro kontenjan detayları şu şekilde,

KADRO DETAYLARI

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan açık kadro bilgileri şu şekilde

Memur Personel Kadroları:

Büro Personeli (Disiplin İşlemleri), Büro Personeli (Mal Sorumlusu), Büro Personeli, Destek Personeli (Hizmetli), Destek Personeli(Garson), Destek Personeli (Berber),

Teknik Personel Kadroları: 

Tekniker (Elektrik Teknikeri), Tekniker (Elektronik), Tekniker (Tekstil), Teknisyen (Bilgisayar), Teknisyen (Elektrik), Teknisyen (Sıhhi Tesisat ve İklimlendirme), Teknisyen (Bakım Onarım),

MEMUR ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu memur alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken öğrenim, KPSS ve mesleki özel koşullar Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından ilan edildi. 

İlana başvuru yapacak adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olması gerekiyor. Bunun yanında adayların her bir kadro için ayrı belirlenen öğrenim ve bölüm şartlarını karşılamaları isteniyor. 

Ayrıca ilan metninde yer alan KPSS şartlarının sağlanması gerekiyor. Bu şart bazı kadrolar için 60 puan bazı kadrolar için ise 70 puan olarak belirlendi. 

İlan için adayların 18 yaşını tamamlamış (02 Eylül 2001 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.) şartını sağlamaları isteniyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alım ilanı başvuruları 2 Eylül tarihine kadar devam edecek. Bu süre boyunca adayların Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın internet sayfasında yer alan başvuru alanına e-Devlet ile giriş yapılmak suretiyle elektronik başvuruda bulunması gerekiyor. 

65 memur alımı için yayımlanan ilan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir