Personel Alımı

En Az 60 KPSS Puan Şartıyla Bilgisayar Kullanabilen Memur Alım İlanı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nce yeni ilanlar yayımlandı. 

Kurumun farklı il ve ilçelerde bağlı birimlerinde görevlendirmek üzere yayımlanan ilanlar kapsamında yayımlanan ilan Ağrı Taşlıçay için yayımlandı. İki farklı kadroda personel alımı yapacağını duyuran SYDV alımlarda adaylardan özel koşullar talep ediyor. 

SYDV memuru kapsamında yayımlanan personel alım ilanına dair detaylar şu şekilde,

BİLGİSAYAR BİLEN MEMUR ALIM İLANI

Alımlar için ilan edilen duyuruda memur alımlarının 2 kadroda olacağı bilgisi verildi. Üniversite mezunu adayların başvuru yapabileceği ilanda yer alan kadrolar şunlar;

* Büro Memuru

* Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru

BAŞVURU KOŞULLARI

Bu kadro için başvuru toplayacak olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, aday başvurularının kabul olması için aşağıda yer alan koşulların sağlanması gerektiğini ifade etti. Çok sayıda koşulun ortak olduğu alım ilanına yer alan genel ve özel şartlar Kamuilanlari.com aracılığıyla sizlerle. 

İki Kadro İçin Ortak Şartlar

Bilgisayar programlarını biliyor ve kullanıyor olmak ayrıca bu konuda aldığı eğitimi belgelemek. En az B sınıfı ehliyete sahip olmak ve aktif araç kullanmak, Aday vakfın bulunduğu ilçe sınırları içinde ikamet ediyor olmalı, Vakfın işlemlerine engel olabilecek sağlık sorunu bulunmamak. , Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak, Askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak, Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Öğrenim Şartı

Büro Memuru, Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru kadroları için başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken öğrenim şartı.

(4) Yıllık Lisans Eğitimi Veren Yüksek Öğretim Kurumlarından Sosyal Hizmetler,Sosyoloji,Psikoloji ,Halkla İlişkiler,  Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik, İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi Bölümlerinin Birinden Mezun Olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlana başvuru için gerekli şartları sağlayan adaylar başvurularını Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden başvurularını yapabilecekler. Ancak adayların ilanları görüntüleyebilmeleri ve başvuruda bulunabilmeleri için sisteme üye olmaları gerekme.

Yayımlanan ilan ve başvuru işlemleri için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir