Personel Alımı

En Az 60 KPSS Puanıyla 15 Kamu Personeli Alımı İçin İlan Yayımladı

Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Birliğine bağlı şehirler için memur alım ilanı yayımlandı. Kurumum kurumsal internet sayfası üzerinden yayımlanan personel alım ilanında yer alan tüm ilan detayları şu şekilde,

60 KPSS İLE MEMUR ALIM İLANI

Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yayımlanan memur alım ilanında alımların daha önce yapılan alımlar gibi iki kadrodan olacağı belirtildi. Kurum önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri Kooperatif Görevlisi ile ilgili fakültelerden mezun adaylar arasından Ziraat Mühendisi alımı yapacağını duyurdu. 

Alımlar iki farklı şekilde olacak. Önlisans, lisans mezunu Kooperatif Görevlisi alım ilanları 60 KPSS puan şartıyla olacak. Bunun yanında Ziraat Mühendisi alımları ise 60 KPSS puanının yanı sıra, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar bu kadroya KPSS’siz başvuru yapabilecekler. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapmak için adaylardan çeşitli özelliklere sahip olmaları isteniyor. Bu özellikler alım yapılacak kadrolara göre belirlenen koşullardan meydana gelmekte. 

Bu koşullar arasında genel şartlar bulunmakta. Bu şartlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak, 11.07.2019 tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak, Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak, Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak, Yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek.

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi bu personel alımları Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü Erzurum Bölge Birliğine bağlı Kooperatifler için olacak. Alımlara bu bölgelerde yapılacak alımlara ise Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır şehirlerinde ikamet eden adaylar başvuru yapabilecekler. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yayımlanan personel alım ilanı başvuruları 24 Haziran tarihinde başlayacak 5 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Başvuru işlemleri ilan metninde yer alan evraklar ile birlikte şahsen yapılacak. 

Memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir