Personel Alımı

En Az 60 ve 65 KPSS Puanıyla Aile Bakanlığı Memur Alım İlanı Yayımlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı en az 60 KPSS puan şartı ile iki farklı şehirde memur alımı gerçekleştirecek.

Aile Bakanlığı’nın en önemli birimlerinden olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bünyesine yapılacak olan bu memur alımlarında yer alan kadro kontenjan detayları şu şekilde;

AİLE BAKANLIĞI MEMUR ALIM DUYURUSU

Aile Bakanlığı’nıa bağlı olarak faaliyet yürüten Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü kurumunun resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında alım memur alımı yapılacak şehirler Çankırı ve Kırklareli olarak duyuruldu. 

Bu iki ilde bulunan SYDV’lerde Çankırı’da faaliyet göstereni Büro Memuru kadrosuna personel alımı yapacak. Kırklareli’nde hizmet veren SYDV ise Sosyal Yardım İnceleme Memuru pozisyonuna personel alımı yapacak. 

İl İl söz konusu alımları başvuru şartlarını sizlere aktarıyoruz. 

ÇANKIRI İÇİN YAYIMLANAN MEMUR ALIM İLANI

Sosyal Yardımlar Genel Müdürüğü’nün ilan sayfasında Çankırı için yapılacak alımların Eldivan ilçesine olacağı belirtildi. Bu kurum için Büro Memuru alımı yapılacak. İlanda yer alan özel koşullar şu şekilde;

Öğrenim Şartı: En az 4 yıllık lisans eğitimini(Muhasebe, Bilgisayar, İşletme, İktisat Fakülteleri,iktisadi idari bilimler fakültesi,maliye) tamamlamış olmak.

Özel Koşullar: KPSS P3 puan türünde en az 65 puan almış olmak. Başvuru tarihi itibariyle son 6 (altı) aydır Eldivan ilçesinde ikamet ediyor olmak, 18 yaşını bitirmiş olmak ve 30 yaşını doldurmamış olmak,

KIRKLARELİ İÇİN YAYIMLANAN MEMUR ALIM İLANI

Kırklareli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Memur alımı Merkez için yapılacak. Tek bir kadro için yayımlanan ilanda alımların Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi kadrosuna yapılacağı açıklandı. 

Öğrenim Şartı: En az 4 yıllık eğitim veren Yüksek Öğretim Kurumlarının Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler bölümlerinden birinden mezun olmak

Özel Koşullar:  Aday vakfın bulunduğu ilçe sınırları içinde ikamet ediyor olmalı, 8 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak, KPSS P3 türünde en az 60 puan almış olmak, Bilgisayar Ofis programlarına hakim olmak. (Word, Excell vb. temel bilgisayar programlarını, donanımlarını ve ekipmanlarını iyi düzeyde kullanabilmek) 

SYDV İLANLARINA BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvurularınızı elektronik yapabilirsiniz. Bunun için Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün internet sayfasına üye olmanız gerekiyor. 

Aşağıda yer alan bağlantı üzerinden bu ilan bağlantısına ulaşabilirsiniz.

SYDV memur alımlarına elektronik başvuru için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir