Personel Alımı

En Az 60 ve 65 KPSS Puanıyla Kadın/Erkek Polis ve Subay Alımı Yapılıyor

İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığı yayımladıkları alım ilanları ile askeri personel ve emniyet personeli alımı yapıyorlar. 

KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak olan personel alımlarına dair tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

EN AZ 60 KPSS İLE POLİS ALIMI

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine en az 60 KPSS puan şartıyla polis alımı yapılacak. Önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından yapılacak olan polis alımlarına sadece kadın adaylar başvuru yapabilecek. 

İlana göre alım ilanına başvuru yapacak adaylardan talep edilen KPSS ve öğrenim şartı detayları şu şekilde,

EGM en az önlisans mezunu adaylar arasından 500 kadın polis alımı yapacak. Önlisans mezunu adaylar için KPSS şartı en az 70 puan almış olmak. İlanda yer alan kadro bilgilerine göre lisans mezunu adaylar arasından 2 bin 500 polis alımı yapılacak. Lisans mezunu adaylar arasından yapılacak olan polis alımları için adaylardan talep edilen KPSS şartı ise en az 60 puana sahip olmak. 

65 KPSS PUANINA SAHİP ADAYLAR ARASINDAN SUBAY ALIMI

Jandarma Genel Komutanlığı kendisine ait resmi web sayfası üzerinden duyurduğu bir ilan ile sözleşmeli subay alımı yapacağını açıkladı. Subay alım ilanında kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği branşlar bulunuyor.

Sözleşmeli muvazzaf subay alım ilanında yer alan branşlar şu şekilde; İlana göre alımlarda 248 erkek, 26 kadın, Personel branşında 26 erkek 4 kadın, İkmal branşında 8 erkek bir kadrın, Beden Eğitimi Öğretmeni branşında 4 erkek, 1 kadın, Bakım branşında 2 erkek, 1 kadın personel alımı yapılacak. Bu branşlara ek olarak sadece erkek adayların başvuru yapabileceği bazı branşlar bulunuyor.

Bu branşlar ise İnşaat Mühendisi 3, İstihkam 8, Muhabere 11, Tabip (muvazzaf) 10, Diş Tabibi (muvazzaf) 2 ve Pilot 60 subay alımı şekliinde. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar ilan metinlerinde yer alan tüm şartları sağlamak zorundalar. Bu kapsamda ilanlarda yer alan bu koşulları tüm ayrıntılar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden inceleyebilirsiniz. 

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Emniyet Genel Müdürlüğü personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir