Personel Alımı

En Az Lise Mezunu Adayların Başvurabileceği KPSS’li/KPSS’siz Kamu Personeli Alım İlanları

Devlet kurumları çeşitli platformlar üzerinden yayımladıkları ilanlar ile kamu personeli alımları yapılıyorlar. Çeşitli meslek gruplarında yapılacak olan bu alımlar adaylara Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu veya kurumların kendi internet siteleri üzerinden duyuruluyor. 

Kamu kurumları tarafından yayımlanan bu alım ilanlarında farklı kadrolar olmasından dolayı çeşitli eğitim seviyelerinden mezun adaylar için ilanlar bulunuyor. 

Kamu İlanları olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza en az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği kamu ilanlarını derledik. 

EN AZ LİSE MEZUNU ADAYLAR İÇİN KAMU PERSONELİ ALIM İLANLARI

Devlet kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına dair haberimizin başında, ilanların farklı platformlar üzerinden yayımlandığını duyurmuştuk. 

Halen başvuru süreci devam eden ilanları da sizlere bu çerçevede aşağıda aktarıyoruz. 

İŞKUR Kamu Grubu Personel Alım İlanları

İŞKUR üzerinden duyurulan kamu grubu personel alım ilanlarında memur kadrolarının yanında işçi kadrolarıda bulunuyor. Bu ilanlarda adaylardan en az lise mezunu olmanın yanında KPSS şartı da talep edilebilir. 

Burada dikkat edilecek en önemli husus ilanların kısa süreli duyurulması. İlanlar her gün güncellendiğinden adayların gün aşırı ziyaret etmelerinde fayda var. 

İŞKUR Kurum Dışı Personel Alım İlanları

Belediye Başkanlıkları, İl Özel İdareleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Bakanlıklar ve Bakanlıklara Bağlı Alt Birimler, Kazı Başkanlıkları, Belediyelere Bağlı Birimler ve bu tür kurumlar tarafından ilanlardan oluşur. 

İlanların neredeyse tamamına yakını KPSS’siz yayımlanır. Belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanlarının çok sık olduğu bu alanda her eğitim seviyesinden mezun adaylar için ilanlar yer alır. 

DPB İLANLARI

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla duyurulan personel alım ilanlarında ise lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği; kadrolu memur, sözleşmeli personel, KPSS B grubu merkezi ve kurumsal kamu personeli alım ilanları ile sürekli işçi alım ilanları bulunuyor. 

Bu alım ilanlarında KPSS puan sıralaması esasına göre yada KPSS’siz personel alım ilanları bulunuyor. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Genel olarak ilanların yayımlandığı platforma göre bilgiler verdiğimiz alımlara dair tüm ayrıntılara aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.

DPB personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

İŞKUR kurum dışı personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

İŞKUR kamu grubu personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli Alım İlanları için bizleri takip edin.

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir