Personel Alımı

En Az Lise Mezunu Hizmetli, VHKİ, Santral Memuru ve Zabıt Katibi Alım İlanı

Devlet Memuru alımı için ilan bekleyen adayların yakından takip ettiği kadrolara dair alımlar yapılıyor. 

Bu kapsamda ilan yayımlayan kurumlardan bir tanesi de Yüksek Seçim Kurulu oldu. Kurum yayımladığı bir duyuru ile adayların yoğun ilgi göstedikleri meslek gruplarında memur alımları yapacağını ilan etti. 

Kamuilanlari.com olarak alım yapılacak personel kadrolarına dair kadro detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

255 MEMUR ALIM İLANI İÇİN AÇIK KADROLAR

DPB ve Resmi Gazete üzerinden yayımlanan personel alım ilanında kurumun iki farklı şekilde personel alımı yapacağı bildirildi. Alımların bir bölümü kurumun merkez teşkilatına bir bölümün de taşra teşkilatına yapılacağı duyuruldu. 

İlan metninde yer alan o kadroları alım yapılacak YSK birimlerine göre sizlere aktarıyoruz. 

Merkez Teşkilatına Yapılacak Alımlar

Mühendis Çözümleyici, Programcı, Teknisyen, Bilgisayar işletmeni,  Veri hazırlama kontrol işletmeni, Şoför, Sekreter, Santral memuru,  Kaloriferci  Hizmetli.

Taşra Teşkilatı

Zabıt Katibi ve Hizmetli

KPSS VE ÖĞRENİM ŞARTI DETAYLARI

255 personel alım ilanına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken ilk koşul KPSS şartı. İlan için adayların 2018 yılı KPSS’nin ilgili puan türünden en az 70 almış olmaları isteniyor. 

Bu şartın dışında hem merkez hem taşra teşkilatına yapılacak personel alımlarında ortak olan koşullar arasında, 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak. şartlarına haiz olmak maddeleri bulunuyor. 

Bu şartların dışında kadrolara göre özel şartlar;

En Az Lise Mezunu Olmak Şartıyla Başvuru Yapılabilecek Kadrolar; VHKİ Memuru, Santral Memuru, Kaloriferci, Şoför ve Hizmetli.

Sekreter kadrosu yüksekokulların sekreterlik ve büro yönetimi bölüm ya da programlarından mezun olmak, 

Mühendis kadrosu bilgisayar, bilgisayar bilimi, bilgisayar bilimleri, bilgisayar ve yazılım mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve enformatik mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, bilgisayar bilimi ve mühendisliği, kontrol ve bilgisayar mühendisliği, bilgisayar donanımı ve teknolojisi, bilgisayar sistemleri ve ağları, yazılım mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği veya elektrik mühendisliği

BAŞVURU İŞLEMLERİ

En az lise mezunu memur alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için son başvuru tarihi 21 Ekim. Adaylar bu tarihe kadar başvurularını YSK’nin web sayfasından form doldurarak yapacaklar. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir