Personel Alımı

En Az Lise Mezunu Olan Adaylar İçin Memur Alım İlanları: KPSS’siz, 50, 55 ve 60 KPSS Puanıyla

Kamu kurumları kadrolarında eksik bulunan pozisyonları için lise, önlisans ve lisans mezunu personel alım ilanları yayımlıyorlar. 

Devlet Personel Başkanlığı, Basın İlan Kurumu, Türkiye İş Kurumu ve Kurumların kendilerine ait internet siteleri üzerinden adaylara duyurulan personel alım ilanlarında çeşitli öğrenim seviyelerinden mezun adaylar için ilanlar bulunuyor. 

Bu ilanlarda en önemli koşullar ise Öğrenim Şartı ile KPSS puan şartı. Kamuilanlari.com olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza lise mezunu adayların başvuru yapabilecekleri personel alım ilanlarını derledik. 

KİMLER MEMUR OLABİLİR?

Memur olma hayali kuran adaylar belirli özelliklere haiz olmak durumundalar. Kanununlar belirlenen bu başvuru koşulları, 657 sayılı kanunun 48. maddesinde adaylara duyuruldu. Tüm kurumlar ve tüm ilanlar için ortak olan bu koşullar memur alımlarında ilk sağlanması gereken koşullar. 

Bu koşulların yanı sıra kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile alım yapacakları pozisyonun gerekliliklerine ve alım yapacak kurumun kendisine göre belirlediği tüm şartlara da haiz olmaları gerekiyor. İşte o koşulları ana başlıkları ile sizlere aktarıyoruz. 

Memur adaylarının Türk vatandaşı olması gerekiyor. Bunun yanında adayların genel şartlar arasında bulunan kurumun talep ettiği yaş aralığında bulunmak, kamu haklarını kullanmasına engel olmamak, görevini yapmaya engel sağlık sorununu olmamak, erkek adaylar için askerliklle ilişiği olmamak, şartlarını sağlamalılar.

Bu şartların yanında adayların ayrıca ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

LİSE MEZUNU PERSONEL ALIM İLANLARI

Başvuru süreci devam eden ilanlar arasında yer alan ve lise mezunu adayların başvuru yapabilecekleri ilanlar şunlar:

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü çeşitli meslek gruplarından 56 personel alımı yapacağını duyurdu. İlanda lise mezunu adayların da başvuru yapabileceği kadrolar var.

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğü de KPSS şartsız ve en az lise mezunu personel alımı yapacağını duyuran kurumlardan. İlanda 26 personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

TYP ilanları: Halen başvuru süreci devam eden tek bir TYP ilanı bulunuyor. Alımlar Mardin’de olacak. 

SGK, EGM, Öğretmenevi, İL Özel İdareleri gibi kurumlar hem memur hem işçi alıyorlar. 50, 55, 60 KPSS ile yayımlanan ilanlarda memur ve işçi alımları bulunuyor. 

Jandarma Genel Komutanlığı personel alım ilanında yer alan kadro detaylarına göre alımlarda 220 personel alımı yapılcak. Alımlara lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. 

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş, Uzman Çavuş kadrosu için personel alımları yapacağını ilan etti.  

İlanlara Dair Detaylara Aşağıda Yer Alan Bağlantılardan Ulaşabilirsiniz

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı alımı için TIKLAYINIZ

Jandama Lise Mezunu alımları için TIKLAYINIZ

SGK, EGM gibi kurumların ilanları için TIKLAYINIZ

TYP İlanı detayları için TIKLAYINIZ

Devlet Tiyatroları ilanı için TIKLATINIZ

Türkiye Vagon Sanayi ilanı için TIKLATINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir