Personel Alımı

En Az Lise Mezunu ve KPSS Şartsız Noter Katibi Alım İlanı

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza; kamu kurumlarının kendi internet siteleri üzerinden ya da Devlet Personel Başkanlığı (DPB) ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla yayımladıkların tamamını anlık olarak duyuruyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımız için İŞKUR üzerinden bir Noter Başkanlığı tarafından yayımlanan memur personel alım ilanını aktarıyoruz. 

İŞKUR’da 00004992268 ilan numarası ile yayımlanan personel alım ilanına ilişkin tüm ayrıntılar sizlerle.

BÜRO MEMURU (NOTER KATİBİ) ALIM İLANI

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım  ilanında kadro ve kontenjanlara ilişkin yapılan açıklamada, 1 personel alımı olacağı bildirildi. Alımların Büro Memuru (Noter Katibi) kadrosuna yapılacağını açıklayan kurum ilan için tüm başvuru koşullarını da ilan metninde adaylara duyurdu. 

Buna göre; kurum tarafından yayımlanan ilanda yer alan o başvuru koşulları ile tüm ayrıntıları ile sizlerle paylaşıyoruz.


 

BAŞVURU KOŞULLARI

Konya 8. Noterliği tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylardan şu koşullar talep edildi.

Öncelikle adayların Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel başvuru şartlarını sağlamaları gerekiyor. Bu başvuru koşulları Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşından büyük olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak ya da tecilli durumda bulunmak) Görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurumların belirlediği yaş aralığında olmak ve güvenlik soruşturması ile arşiv araştırması sonucu olumlu olmak. 

Bu Şartların Dışında

Bu şartların dışında Konya 8. Noterliği yayımladığı ilanda adayların aşağıda madde madde açıkladığımız koşulların sağlanmasını istiyor. 

Kurum adayların en az lise mezunu olmasını talep ediyor. Diğer ve en önemli koşul ise adayların bilgisayar kullanabilmeleri noktasında. Noter Katibi adaylarının iyi derece bilgisayar kullanması ve F klavyeye hakim olması isteniyor. Bu şartlara ek olarak adayların 28 yaşından küçük olmaları ve erkek adaylar için askerliklerini tamamış olmaları isteniyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Noter Katibi alım ilanına başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak. Adaylar ilana aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ulaşabilirler. Ancak bu ilanı görüntülemek için İŞKUR üyelikleri ile sisteme giriş yapılması gerekiyor. Bunun yanında ilan numarası ile de (00004992268) İŞKUR İş İlanları Arama Sayfası üzerinden ilan görüntülenebilir. 

Noter Katibi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir