Personel Alımı

Eylül 2019 KPSS Şartsız Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu Memur Alım İlanları Yayımlandı

2 kamu kurumu Resmi Gazete aracılığıyla ilanlar yayımlayan KPSS puan şartı olmadan kamu personeli alımı yapacaklarını ilan ettiler. 

Kurumlar tarafından yayımlanan ilanlarda alımların öğrenim durumuna ve mesleki özelliklere göre olacağı bilgisi verildi. 

Kamuilanlari.com olarak kamu personeli alımı için ilan yayımlayan kamu kurumlarını, alım yapılacak kadro bilgilerini, başvurular için talep edilen şartlara dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

KPSS’SİZ PERSONEL ALIM İLANI

KPSS’siz personel alımı yapacağını duyuran ilk kurum Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Kurumu olurken diğer kurum ise TÜBİTAK oldu. 

Bu iki kurumun yayımladıkları ilanlarad yer alan kadro kontenjan ve başvuru şartları şu şekilde,

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Kurumu Personel Alımı

Kurum yayımladığı personel alım ilanında alımların sınav usulü yapılacağını duyurdu. 30 personel alımı yapacak olan kurum alımların Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcısı pozisyonuna yapılacağını duyurdu. Bu alımlar için aşağıda yer alan başvuru şartlarını sağlamaları gereken adaylar başvurularını 16 Eylül tarihine kadar yapacaklar. 

Başvuru Koşulları

1. Grup alımlar için Öğrenim Şartı: Hukuk Fakültesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Fakültesi İletişim Fakültesi İşletme Fakültesi Siyasal Bilgiler Fakültesi bu farkültelerin birinden mezun olmak. 

2. Grup alımlar için Öğrenim Şartı: Ekonometri, Ekonomi, Finans, İktisat, İlahiyat, İletişim, İstatistik, İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Psikoloji, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, Tarih, Uluslararası İlişkiler bölümlerinden birinden mezun olmak. 

Diğer Koşullar

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak 

Yabancı Dil Şartı: Almanca, Arapça, Çince, Danca, Endonezce, Farsça, Felemenkçe, Fransızca, İngilizce, İsveççe, İspanyolca, İtalyanca, Malayca ve Rusça dil seviyesini gösterir aşağıdaki belgelerden birine sahip olmak; • İlgili dillerde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nda (YDS) en az (B) düzeyinde puan almak.

TÜBİTAK Personel Alım İlanı

TÜBİTAK tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların hem normal hemde TMY kapsamında yapılacağı bildirildi. İlanlara göre bu alımlara başvuru yapacak adayların başvuru yapabileceği açık kadrolar şunlar.

Normal adaylar için Memur pozisyonu, TMY kapsamında yapılacak alımlar ise teknisyen pozisyonuna yapılacak. 

Memur Alım İlanı İçin

Alanında en az 1 yıl mesleki tecrübe sahibi olmak, istenilen deneyime sahip olduğunu çalışılan işyerleri ve SGK’dan alınacak belgeyle ibraz etmek. Son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak. Bilgisayar ofis programlarını (outlook, word, excel) kullanabilmek Erkek adaylar için askerlik ile herhangi bir ilişiği bulunmamak. 

Öğrenim Şartı: Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik alanında önlisans mezunu olmak. 

Teknisyen Alım İlanı İçin

Temel düzeyde Microsoft Office programlarını (Word, Excell vs.) kullanabilmek, Ofis araç gereçlerini (faks, fotokopi vs.) kullanabilmek, İlgili meslek lisesi bölümlerinden mezun olmak. 

İLAN METİNLERİN

İki kurum tarafından yayımlanan başvuru kılavuzlarını aşağıda yer alan bağlantılardan inceleyebilirsiniz. 

TÜBİTAK İlanı İçin TIKLAYINIZ

YTB ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir