Personel Alımı

Farklı Platformlarda Duyurulan Kamu İlanları: Kamu İşçisi, Korucu, Memur ve Katip Alımı

Kamu kurum ve kuruluşları personel alım ilanlarını her zaman DPB ya da İŞKUR üzerinden yayımlamıyorlar. 

Personel alım ilanlarını kendilerine ait internet siteleri ya da bağlı bulundukları bakanlıkların siteleri üzerinden yayımlayan bazı kurumlar bulunuyor. 

Bu kurumlar tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını tek bir haberde derleyerek siz okuyucularımızın bu ilanların tamamından haberdar olmanızı amaçladık. 

KAMU KURUMLARI TARAFINDAN İLAN EDİLEN ALIMLAR

Farklı platformlar üzerinden memur yada diper kadrolada personel alımı yapacağını ilan eden kurumların listesini sizlere aktarıyoruz. 

Bu kapsamda ilan yayımlayan kurumların listesi;

Jandarma İlçe Komutanlığı Malatya ili Doğanyol Kaymakamlığı kendi sitesinden yayımladığı ilanında Güvenlik Korucusu alımı yapacağını duyurdu. 

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan bir ilan ile iki farklı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesine Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru kadrosuna personel alımı yapılacağı açıklandı. Bu ilan için adaylardan 60 KPSS puan şartı talep ediliyor. 

Tarım Kredi Kooperatifleri de kurumsal internet sayfası üzerinden bir ilan yayımlayarak İzmir Bölge Müdürlüğü’nde görevlendirilmek üzere personel alımı yapacağını ilan etti. İlanda alımların Ziraat Mühendisi ve Kooperatif Görevlisi kadrosuna yapılacağı ilan edildi. Tarım Kredi Kooperatifleri de adayların en az 60 KPSS puanına sahip olmalarını istiyor.

Konya 8. Noterliği tarafından yayımlanan personel alım ilanında KPSS şartı olmadan bir personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda Noter Katibi (Büro Memuru Genel) kadrosuna personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

BAŞVURU ŞARTLARINA DAİR GENEL BİLGİLER

Devlet kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların tamamının Devlet Memurları Kanunu’nu yer alan 657. sayılı kanunun 48. maddesinde yer alan şartları sağlamaları gerekiyor. 

Bu şartların yanı adayların ayrıca mesleki özellikleri de sağlamalılar. Bu şartlarda öğrenim, deneyim, yaş ve sertifika gibi koşullardan meydana geliyor. 

Türk vatandaşı olmak, kadrolar için belirlenen öğrenim şartını sağlamak, kurumların talep ettiği yaş aralığında bulunmak, medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak, görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak ve güvenlik soruşturması yapılmış olmak. 

İlan Detayları

İlanlara aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Jandarma İlçe Komutanlığı Güvenlik Korucusu alımı için TIKLAYINIZ

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru alımı için TIKLAYINIZ

Tarım Kredi Kooperatifleri personel alımı için TIKLAYINIZ

Konya 8. Noterliği Katip  alımı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir