Personel Alımı

Foça Bakım Onarım ve İstihkam Komutanlığı İŞKUR aracılığı ile personel alımı yapacak!

Foça Bakım Onarım ve İstihkam Komutanlığı bugün Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un resmi sayfası üzerinden yeni bir iş ilanı yayınladı. İŞKUR’un ‘’kamu iş ilanları’’ kategorisinde yayınlanan ilana göre Foça Bakım Onarım ve İstihkam Komutanlığı, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere en az lise mezunu personel alımı yapacak.

İŞ BAŞVUSU NASIL YAPILIR?

İş Başvuruları, İŞKUR şubelerinden veya aşağıda belirtilen link üzerinden online yapılacaktır. Başvurular 17-23 Aralık tarihleri arasında yapılacak olup, online başvuru yapmak isteyen adayların öncelikli olarak İŞKUR’a kayıt olmuş olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

1-İstihdam edilecek iş ilgili yönetmelikler gereği tehlikeli olarak sınıflandırılmıştır. Bu nedenle mesleki eğitimli personel istihdamı zorunluluğu bulunmakta olup, mesleki eğitim veren ortaöğretim Kurumlarının (lise) Elektrik – Bobinaj – Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü – Yüksek Gerilim Sistemleri bölümlerinden mezun olan veya herhangi bir orta öğretim kurumundan(lise) mezun olup genel elektrik mesleği ile alakalı 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu hükümlerine göre alınmış Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Mesleki Eğitim Belgesi (ustalık) sahibi olan adayın başvurusu kabul edilecektir.

2-Türkiye İş Kurumunca TMY (Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananlar) kapsamında gönderilen adayların askerlik hizmetlerini (erbaş/er veya yedek subay) yaparken terörle mücadelede yaralanmış olması ve bu durumlarını sağlık raporu ve komutanlık yazısı ile belgelendirmiş olması gerekmektedir.

3- Askeri işyerlerinin eski hükümlü çalıştırma yükümlülüğünden muaf tutulmasından dolayı eski hükümlüler başvuruda bulunamayacaktır.

4- Aday sayısının alımı yapılacak personel sayısının 4(Dört) katından fazla olması durumunda Foça Bakım Onarım ve İstihkam Komutanlığı Foça /İzmir adresinde 03.01.2020 tarihinde 12:00 saatleri arasında noter huzurunda çekiliş yapılacaktır. Kura çekilmesi durumunda isteyen adaylar kura çekimine katılabileceklerdir. Aday sayısının alımı yapılacak personel sayısının 4 (Dört) katı ve daha az olması durumunda ise kura çekimi yapılmayacak, adaylar belge kontrolü ve takiben mülakat (sözlü ve mesleki uygulamalı) için işyerine çağrılacaktır. Belge kontrolü ve mülakat ile ilgili çağrı duyurusu kurumun bağlı olduğu internet sitesi (www.dzkk.tsk.tr) üzerinden yapılacaktır.

5-Sınavı kazanan aday 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu 15. maddesi 2. fıkrası gereği tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalışacak işçiler yapacakları işe uygun olduklarını belirten sağlık kurulu raporu almadan işe başlatılmayacaktır.

İlana hemen İŞKUR sayfası üzerinden online başvuru yapmak için burayı tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir