Personel Alımı

Gün İçinde Yayımlanan KPSS’li/KPSS’siz Devlet Memuru ve Kamu İşçisi Alım İlanları

Kamu kurumları tarafından yayımlanan günün memur ve kamu işçisi alım ilanlarını haberimizde derledik. 

Yayımlanan ilanlarda yer alan açık kadrolar, memur ve işçi alım ilanlarına başvuru koşulları ve ilan metinlerinde yer alan diğer detayları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

ALIM YAPACAK KURUMLAR VE KADROLAR

Bahçelik Sulama Birliği Geçici İşçi Alımı, Çankırı Emniyet Müd. Terörle Mücadelede Yaralanan İşçi Alımı, Çanakkale Kent Hizmetleri personel alımı, Burdur İhtiyaç Maddeleri personel alımı, Kütahya Belde El Sanatları personel alımı, Sivas Sarkışla SYDV personel alımı, Kırşehir Akpınar SYDV personel alımı, Ankara Sinkent Geçici personel alımı, Yalova Sosyal Esenlik Sağlık personel alımı, Yalova Yebeltaş personel alımı, Manisa Besot Geçici işçi alımı. 

Bu ilanlara ek olarak Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yayımladığı bir ilan ile sözleşmeli personel statüsünde alım yapacağını ve bu alımlara KPSS’ye girmiş adayların başvuru yapabileceğini açıkladı. İlana göre alımlar sağlık personeli kadrolarına, lise ve lisans mezunu adaylar arasından yapılacağı bildirildi.

Günün yayımlanan diğer bir personel alım ilanı ise İŞKUR üzerinden iki farklı şehir için yayımlanan Toplum Yararına Program ilanları oldu. Bu ilanlarda 1593 personel alımı yapılacağı ilan edildi.

MEMUR VE KAMU İŞÇİSİ ALIM İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. Bilindiği üzere bu koşullar Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel başvuru koşulları ile alım yapılacak kurumun alım yapacağı pozisyon için belirlediği özel koşullardan oluşuyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Kurumun alım yapacağı pozisyonlar için belirlediği öğrenim şartı. Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Memur alımları için belirlenen KPSS şartını sağlamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanları için tüm ayrıntılara haberimizin altında yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz. 

KPSS’ye girmiş olmak şartıyla yayımlanan 71 memur alım için TIKLAYINIZ

1593 TYP personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Farklı kamu kurumları tarafından yayımlanan memur ve işçi alım ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir