Personel Alımı

Hafta Başı İtibariyle 23 Şehir İçin KPSS’siz Belediye Personeli Alım İlanı Yayımlandı

Türkiye İş Kurumu üzerinden gerçekleştirilen belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanları yeni hafta itibariyle yenilendi. Bu kapsamda söz konusu alım ilanlarında yer alan açık kadroları, adaylarda aranan şartları ve ilanlara başvuruda bulunacak adayların nasıl bir süreç izleyeceklerini sizlerle paylaşıyoruz. 

İşte yeni hafta itibariyle memur veya işçi alımı yapacağını duyuran belediyeler ve ilanlarında yer alan açık kadrolar;

ALIM YAPACAK BELEDİYE BAŞKANLIKLARI

İŞKUR üzerinden yayımladıkları ilanlar ile personel alımı yapacağını ilan eden belediyelerin bulunduğu şehirler; Diyarbakır, İstanbul, Mersin, Tekirdağ, İzmir, Bursa, Edirne, Trabzon, Çanakkale, Kastamonu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Ankara, Aydın, Kırıkkale, Bingöl, Bartın ve Eskişehir

Söz konusu alım ilanlarında ayrıca bu şehirlerde yer alan çok sayıda ilçe içinde ilanlar bulunuyor. Ayrıca bu alım ilanları arasında yalnızca belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan ilanlar olmayıp il özel idaresi, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ve il veya ilçelerde faaliyet gösteren belediyelere bağlı birimlerde bulunmakta. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Belediyeler tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında çok sayıda kadro için personel alım ilanı bulunuyor. Bu ilanlar eğitim durumuna göre belirlenip genel başlıkları ile şu şekilde.

Öncelikle belediyelerin çok büyük bir kısmı KPSS şartı olmadan personel alımı yaparken memur kadroları için en düşük eğitim seviyesi en az lise mezunu olmak şeklinde. İlanlarda ayrıca işçi kadrolarıda yer alıyor. İşçi kadroları için belirlenen öğrenim şartı ise okur yazar olmak seviyesinden başlıyor. Ancak bu ilanlarda alım yapılacak kadronun mesleki şartlarını yerine getirmek gerekiyor. 

Bu Kapsamda;

Alım yapılacak memur kadroları arasında teknisyen, tekniker, mühendis, ofis memuru, büro memuru, büro işçisi, evrak memuru ve vezne memuru alımı yapılıyor. Bu kadroların dışında ayrıca eğitmen, öğretmen, idari işler, yönetim pozisyonları, saha personelleri, teknik personeller gibi pozisyonlar yer alıyor.

Bu kadrolara ek olarak işçi kadrolarında ise hizmetli, hademe, temizlik personeli, garson,genel beden işçisi, çöp temizliği için personel.

Belediyeler yayımladıkları ilanlarında ayrıca güvenlik görevlisi, şoför, iş makinesi operatörü gibi pozisyonlarda da çok sayıda personel alımı yapacaklarını ilan ettiler. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İlanlara başvuruda bulunacak adayların öncelikle başvuru koşullarının her belediye için farklılık gösterdiğini bilmesi gerekiyor. Bu kapsamda tüm ilanlar için başvuru koşulları farklılık gösteriyor. Buna göre adayların her bir belediye başkanlığının kendisine özel olarak belirlediği başvuru koşullarına haiz olmaları gerekiyor. 

Peki adaylardan hangi koşullar talep ediliyor?

Farklı şehirlerde bulunan çok sayıda belediye başkanlığı tarafından yayımlanan belediye personeli alım ilanlarında yer alan genel ve özel koşulları ana başlıkları ile size sunuyoruz.

Ana Başlıkları İle Genel ve Özel Şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

BAŞVURU SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

Adayların Dikkat etmesi gereken en önemli husus başvuru süreci konusunda. Adayların ilanların başvuru süreçlerini iyi incelemeleri gerekiyor. Zira çok sayıda belediye başkanlığı sadece bir kaç günlük süreler ile belediye personeli alımı başvurularını kabul ediyorlar. 

Ayrıca ilanlara başvurular şahsen yapılıyor. Her belediye ilanlarında başvuru evraklarına dair bir liste yayımlıyor. Bu listelerde yer alan evraklar belediyelerin ilgili birimlerine başvurular bizzat yapılıyor.

İLAN METİNLERİNİ NASIL GÖRÜNTÜLERİM?

İlanlara başvuruda bulunacak adaylar ilanları İŞKUR üzerinden görüntüleyecekler. İŞKUR üzerinde yer alan Kurum Dışı Personel Alımı sayfası üzerinden yayımlanan ilanlara aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Belediye işçisi ve memuru alım ilanlarına dair diğer detaylar için; https://goo.gl/AaJhP6 (bağlantıyı kopyalayın, tarayıcınıza yapıştırın ve enter tuşuna basın)

Belediye Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir