Personel Alımı

Haftanın İl İl KPSS’siz Belediye Memuru ve Kadro Kadro İşçi Alım İlanları

Onlarca belediye başkanlığı kadrolarında eksik bulunan pozisyonlarda görevlendirmek üzere memur yada işçi alımları yapıyorlar. 

Çeşitli meslek grupları için yapılan bu belediye memuru ve belediye personeli alım ilanlarında çok büyük bir kısmında KPSS şartı bulunmuyor. 

Belediye bünyesine yapılan personeller alım yapılacak kadronun mesleki özelliklerine göre adayın öğrenim durumuna göre yapılıyor. Bu çerçevede ilan edilen ve başvuru süreci devam etmekte olan alım ilanları tek bir haberde aktarıyoruz. 

BELEDİYE MEMURU VE BELEDİYE İŞÇİSİ İLANLARI

Türkiye geneli çok sayıda şehirde bulunan belediye başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlarda çok farklı meslek grupları için ilanlar bulunuyor. 

Bu ilanlara belediye başkanlıklarının yanı sıra, il özel idareleri, sosyal yardımlaşma vakıfları, kazı başkanlıkları, bakanlıklara dair alt birimler ve belediyelere bağlı birimlere yapılıyor. 

İlanlarda en az ilkokul ve lise mezunu işçi alımları ile lise, önlisans ve önlisans mezunu memur alımları gerçekleştiriliyor. 

HANGİ ŞEHİRLERDE ALIMLAR YAPILACAK?

Güncel olan belediye memuru ve belediye personeli alım ilanlarını ilan eden belediye başkanlıkları aşağıda yer verdiğimiz şehirlerde bulunuyorlar. 

Muğla, Kars, İstanbul, Aydın, Ankara, Tekirdağ, Osmaniye, Bursa, Adana, Manisa, Çankırı, Sivas, Yalova, Afyonkarahisar, Ordu, Tunceli, Çanakkale, İzmir, Kahramanmaraş, Burdur, Hatay, Mersin, Konya, Antalya, Kütahya, Kırşehir, 

KADRO DETAYLARI

İlanlarda yer alan açık kadrolar hem memur hemde işçi statülerinde yapılıyor. Bu alımlarda yer alan kadroları iki grupta ele alıyoruz. 

1. Grup Kadrolar

Bu kadrolar arasında memur pozisyonları ile yönetici kadroları bulunuyor. 

* Büro Memuru, ofis memuru, evrak memuru, veznedar, tahsilat personeli, bilgi işlem personeli, öğretmen, mühendis, öğretici, teknisyen, tekniker kadroları, bilişim personeli, müdür, müdür yardımcısı, amir, çeşitli departmanlarda şef ve bu tür kadrolar bulunor. 

2. Grup Kadrolar

Bu açık kadrolar arasında işçi pozisyonları ve saha personeli kadroları yer alıyor. 

* Beden işçisi, büro ofis işçisi, inşaat ve temizlik işçisi, saha personelleri, park bahçe işçisi, çöp toplama işçisi, çevre düzenlemesi, bahçıvan kadroları, şoför, güvenlik kadroları ile hizmetli hademe kadroları yer alıyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Belediye personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını iki şekilde yapabilirler. Bu iki yöntemde belediyelerin tercihinde olup ilan metinlerinde nasıl belirtmişlerse o şekilde yapılacak. 

Bu çerçevede belediye personeli alımı için başvuruda bulunacak adaylar ilan metinlerinde yer alan evraklarla belediyeye şahsen başvuru yapabilirler. 

Bunun yanında adaylar ilan metinlerinde belirtilen e-posta adresine özgeçmiş ve başvuru formu ile yine başvurularını belediyelere bildirebilirler. 

Önemli Uyarı: Belediye personeli alımlarında en önemli nokta ilan süreci. Zira ilanlar ortalama 2 veya 3 günlük ilan ediliyor ve adayların bu iki gün içinde başvurularını yapmaları gerekiyor. İlanlarda ayrıca 8 saatlik başvuru süreci ile yayımlanan duyurularda bulunuyor. 

İl İl Sıralı Listeye ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir