Personel Alımı

Haftanın KPSS’siz Başvuru Yapabileceğiniz Belediye Personeli Alım İlanları

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla ilan edilen belediye personeli alım ilanları yenilendi. 

Yeni hafta başında yayımlanan ilanlarda çok sayıda şehir için personel alımı yapılacağı bildirildi. Yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

Nisan ayının sonunda yayımlanan belediye personeli alım ilanlarının yayımlandığı şehirler neler?

Belediye personeli alımlarında adayların başvuru esnasında  dikkat etmesi gereken hususlar hangileri?

Belediye personeli alımlarına dair tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz.

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Belediye personeli alımı için ilan yayımlayan kurumların bulundukları şehirler şunlar;

Muğla, Eskişehir, Ankara, Mersin, İzmir, Kocaeli, Burdur, Yalova,, Sansun, Kırklareli, Giresun, Edirne, Çanakkal, Manisa, Afyonkarahisa, Zonguldak, Sakarya, Kahramanmaraş, Karaman, Antalya, Mardin, Edirne, Trabzon, Ağrı, Niğde, Samsun.

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediye personeli alımları için adaylardan standart olan genel başvuru koşullarının yanı sıra her kadro için ayrı ayrı belirlenmiş özel koşullar bulunuyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

İLANDA YER ALAN KADROLAR

Belediye personeli alım ilanlarında adayların başvuru yapabilecekleri kadrolar. Memur kadroları arasında en çok alım ilanı bulunan meslek ise Büro Memuru, Büro Personeli veya Büro Elemanı kadrosu. Memur alım ilanlarının yarısından fazlası bu kadro için yayımlanmış. İşçi kadrolarında ise beden işçisi, büro işçisi, temizlik işçisi gibi pozisyonlarda alımlar yapılıyor.İlanlarda bu pozisyonların dışında ofis içi personeller, çeşitli branşlarda şoför alım ilanları, güvenlik görevlisi, mühendis, tekniker ve teknisyen kadroları, saha personelleri, yönetici pozisyonları, cankurtaran, antrenör, eğitmen, öğretmen, gibi kadrolar ve sağlık personeli pozisyonları bulunuyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını şahsen yapacaklar. İlan metinlerinde yer alan başvuru koşullarını sağlayan adaylar yine ilan metinlerinde bulunan başvuru evraklarını derleyecekler. 

Başvuru evraklarını derleyen adaylar başvuruları ilanı yayımlayan belediyelerin ilgili birimlerine giderek şahsen yapackalar. 

BAŞVURULARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Başvurularda dikkat edilmesi gereken hususların başında başvuru süreci geliyor. Başvuru süreci belediye personeli alımlarında çok kısa oluyor. Bu kapsamda adaylar bir iki günlük bir süre tanıyor. Buna göre adayların bu konuya dikkat etmesi gerekiyor. 

İlanlara ulaşmak için kullanabileceğiniz bağlantı adresi TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir