Personel Alımı

HSK En Az Lise Mezunu Sözleşmeli Büro Personeli Alım İlanı Yayımladı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayımladı. 

KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak alımlar için ayrıca uygulamalı ve sözlü sınav uygulanacak. Söz konusu sözleşmeli personel alım ilan detayları haberimizde.

HSK’DAN SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından yayımlanan personel alım ilanında sözleşmeli büro personeli (zabıt katibi) kadrosuna 25 personel istihdam edileceği açıklandı. 

İlan detaylarında alımlara en az lise mezunu olmak kaydıyla önlisans ve lisans mezunu adayların da başvuru yapabilecekleri bildirildi. 

BAŞVURU ŞARTLARI

HSK tarafından ilan edilen sözleşmeli büro personeli kadrosu için belirlenen tüm koşulları sizlerle paylaşıyoruz. 

HSK ilan için tüm adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen şartların sağlanmasını istiyor. Bu koşullar ile ilan için belirlenen özel koşullar şunlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1983 ve sonrası doğumlu olanlar), Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak. 

Öğrenim Şartı:

Fakülte/yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olmak veya en az lise ve dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak.

KPSS Şartı:

Sözleşmeli Büro Personeli kadrosu için başvuru yapacak adayların 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP(3), ön lisans mezunları için KPSSP(93) ve lise mezunları için KPSSP(94) puan türünden en az 70 puan almış olmaları isteniyor.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

HSK personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 10 Haziran tarihinden 14 Haziran tarihine kadar yapacaklar. Başvurular ilan metninde yer alan başvuru evrakları ile birlikte şahsen yapılacak. 

Başvuru Evrakları

İlana ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir