Personel Alımı

HSK KPSS Puanıyla En Az Lise Mezunu VHKİ Memuru için Alım Yapacak

Hakimler Savcılar Kurulu VHKİ (Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni) memur alımı için resmi internet sitesi üzerinden ilan yayımladı.

HSK, yayımlanan memur ilanında alımların en az lise mezunu adaylar arasından olacağını belirtilerek, VHKİ memur alımı için ise lise, önlisans ve lisans mezunlarının KPSS puan türünden 70 almış olmaları gerektiğini ifade etti.

HSK VHKİ MEMUR ALIM İLANI

Hakimler ve Savcılar Kurulu‘nun vermiş olduğu ilana göre memur alımları sadece bir pozisyondan açılacak.

Kadro Sınıfı : Genel İdare Hizmetleri Sınıfı

Kadro Unvanı : Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni

Kadro Derecesi : 10 uncu dereceli 2 kadro, 9 uncu dereceli 3 kadro

KPSS Puan Türü : Lisans-KPSSP3, Ön Lisans-KPSSP93, Ortaöğretim-KPSSP94

Kadro Sayısı : 5

Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni için alım yapacağını bildiren HSK, bu kadro için 5 personel istihdam edeceğini belirtti.

BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Son başvuru günü olan 04/11/2019 tarihi itibarı ile 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın (lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2018) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1983 ve sonrası doğumlu olanlar), Kamu haklarından mahrum bulunmamak,Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak gerekiyor.

ÖĞRENİM ŞARTI

Hakimler Savcılar Kurulu‘nun yayımlamış olduğu ilan metninde yer alan öğrenim şartı;

Fakülte/yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olmak veya en az lise ve dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak gerekiyor.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Hakimler ve Savcılar Kurulu’un yayımladığı Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni ilanının başvuru işlemleri 30 Ekim tarihinde başlayacak olup, adaylar başvurularını en geç 11 Kasım tarihine kadar yapacaklar. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar ilan metninde yer alan başvuru evrakları ile birlikte başvurularını kuruma şahsen yapacaklar. 

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

İş talep formu, Fakülte/yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olanlar bakımından öğrenim belgesinin aslı veya onaylı örneği KPSS-2018 sınav sonuç belgesi gerekiyor.

HSK’nin ilan başvuru formuna linkten erişebilirsiniz: https://bit.ly/2MCHwFf

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir