Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı 32 Bin 685 Memur, Polis, Bekçi ve Askeri Personel Alımı Yapıyor

Bilindiği üzere Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı; İçişleri Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam ediyorlar. 

Bu kapsamda bu kurumlar yerel seçimler öncesi yapmış oldukları açıklamalar ve yayımladıkları duyurular ile çok sayıda memur ve personel alımı yapacaklarını duyurdular. 

Kamu İlanları olarak bu kurumlar tarafından yayımlanan sözleşmeli askeri personel alımı, memur alımı, bekçi alımı ve polis alım ilanlarını sizler için tek bir haberde derledik. 

ALIM YAPILACAK KURUMLAR VE KADRO BİLGİLERİ

İçişleri Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren kurumlardan olan Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS Şartsız 8 bin 147 Bekçi alımı yapacağını duyurdu. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine ise 22 bin sözleşmeli personel alımı yapılacak. Alımlar 50 KPSS puan şartı ve KPSS Şartsız olrak Uzman Erbaş kadrosuna olacak. Sahil Güvenlik Komutanlığı ise en az 60 KPSS puan şartı ile sözleşmeli sivil memur alımı yapacağını duyurdu. İçişleri Bakanlığı, Polis Akademisi Başkanlığı’na bağlı olarak 2 bin 500 polis alımı gerçekleştirecek. 

8 BİN 147 BEKÇİ ALIM İLANI

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak Bekçi alımları için ilan Polis Akademisi Başkanlığı’nca yayımlandı. Söz konusu alımlara en az lise mezunu, 31 yaşından gün almamış ve askerlik şartını sağlayan adaylar başvuru yapabilecek. 81 il merkezine yapılacak alımlara ek ayrıca İstanbul ve Ankara’da bulunan bazı köylere de bekçi alımları olacak. 

22 BİN UZMAN ERBAŞ ALIM İLANI

Jandarma Genel Komutanlığı en az mezunu adaylar arasından 22 bin Uzman Erbaş alımı gerçekleştirecek. Bu alımlar için 40 bin aday belirleyecek olan komutanlık belirlemeyi ile KPSS’ye göre yapacak. Bu 40 adaydan 20 bin aday KPSS şartsız olarak değerlendirmeye alınacak. Diğer 20 bin aday ise en az 50 KPSS puan sıralaması esasına göre belirlenecek. 

2 BİN 500 POLİS ALIM DUYURUSU

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulacak olan Güven Masası Birimlerinde görevlendirmek üzere 2 bin 500 kadın polis alımı olacak.  81 il 700 Polis Merkezi Amirliğinde “Polis Merkezi Amirliği Etik Davranış İlkeleri” doğrultusunda “Güven Masası” uygulaması  kapsamında gerçekleştirilecek alımlar için başvuruların Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alınacağı duyuruldu.

38 SİVİL MEMUR ALIMI

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre, kurum farklı kadrolarda 38 sözleşmeli personel alımı yapacak. En az 60 KPSS puan şartıyla yayımlanan bu alımlarda yer alan açık kadrolar şunlar; 

Büro Personeli (Dava Takip), Büro Personeli (Mali Đşler), Tekniker (Elektrik Teknikeri), Tekniker (Bilgisayar Teknikeri), Tekniker (Harita Kadastro), Tekniker (Đnşaat), Tekniker (Video Montaj), Büro Personeli (Ambar), Büro Personel, Teknisyen (Bilgisayar/ Veri Bankası), Teknisyen (Elektrik), Teknisyen (Motor), Teknisyen (Elektronik), Teknisyen (Sıhhi Tesisat), Destek Personeli (Boyacı/ Badanacı), Destek Personeli (Hizmetli), Destek Personeli (Garson)

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Kadro ve kontenjan bilgilerini verdiğimiz personel alım ilanlarına dair diğer detaylara ulaşmak isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirler. 

İçişleri Bakanlığı Bekçi Alım İlanı için TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığı Polis Alım İlanı için TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığı Asker Alım İlanı için TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığı Memur Alım İlanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir