Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı KPSS’li/KPSS’siz 30 Bin 187 Emniyet Personeli Alımı Yapıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Güvenlik Güçlerinin kadro yapısının güçlendirileceğini açıklamıştı. Bu kapsamda kurumların personel alımı yapacağını açıklayan Bakan Soylu’nun bu açıklamalarının ardından ilanlarda yayımlandı. 

Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlı iki farklı kurum tarafından alımları halen devam 30 bin 187 kamu personel alım ilanını sizlere aktarıyoruz. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 30 BİN 187 EMNİYET PERSONELİ ALIYOR

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü’ne personel alımı yapılıyor. Bu alımlarda Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımı yapacağını duyurdu ve 22 bin sözleşmeli uzman erbaş alım ilanı yayımlamdı. Emniyet personeli kapsamında alımı yapacak diğer kurum olan EGM ise il, ilçe ve bazı köylerde görevlendirmek üzere 8 bin 187 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapacak. 

EGM 8 BİN 187 BEKÇİ ALIM İLANI

Polis Akademisi Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine gerçekleştirilecek olan alımlara dair başvuru kılavuzunu yayımladı. Başvuru şartlarının ve başvuruların nasıl yapılacağının yer aldığı bu kılavuzda il ve ilçe merkezlerine 8 bin bekçi alımı olacağı köylere ise 187 bekçi alımı yapılacağı açıklandı. 

Bekçi Alımı Başvuru Koşulları

Bekçi alımlarında adaylardan talep edilen koşullar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az 167 cm boyunda olmak, Beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak. Başvuru yaptığı İL sınırları içerisinde EN AZ BİR YILDIR ikamet ediyor olmak, En az lise mezunu olmak, Askerlik ödevini bitirmiş olmak,Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış (18/03/2001 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (18/03/1989 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak.

22 BİN JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIM İLANI

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilana göre Jandama Genel Komutanlığı hem KPSS puan sıralaması esasına göre Asayiş ve Komando sınıfı Uzman Erbaş alımı yapacak. Alımlara 40 bin aday çağrılacak. Bu adaylardan 20 bini KPSS puan sıralaması esasına göre, 20 bini ise KPSS puan şartı olmadan çağrılacak.

Genel Başvuru Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, Nüfus kaydına göre 04 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmakEn az lise ve dengi okul mezunu olmak, Seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edildikleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı ve Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak, En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak ve Askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Emniyet Personeli alım ilannı detayları için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş alım ilanı için TIKLAYINIZ

Emniyet Genel Müdürlüğü Bekçi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Adım Adım Bekçi Alımı Başvuru Detayları için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli Alım İlanları İçin Bizleri Takip Edin

 İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir