Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı KPSS Puanıyla Kamu Personeli Alımı için İlan Yayımladı

İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile taşra teşkilatında görevlendirmek üzere kamu personeli alımı yapacağını açıkladı.

Kurum tarafından yapılan açıklamada alımların tek bir kadrodan ve KPSS puan sıralaması esasına göre olacağı bildirildi. Kamuilanlari.com olarak siz okuyucularımıza Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanına ilişkin detayları aktarıyoruz.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI MEMUR ALIM İLANI

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanında alımların Genel İdare Hizmetleri Sınıfından (GİH) 45 personel alımı olacağı duyuruldu.

Bu çerçevede yapılacak olan alımlar ile kurum Göç İdaresi Uzman Yardımcısı izsithdam edecek. İlana başvurular ilgili lisans bölümü mezunlarından olacak ve alımlar KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak.

Bu bilgiler ışığında İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanına ilişkin tüm başvuru şartlarını aşağıda aktarıyoruz.

İLANA BAŞVURUDA BULUNMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR  

Söz konusu personel alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nce belirlenen ve başvuru kılavuzunda yer alan şartları sağlamak zorundalar. Bu çerçevede ilan metninde yer alan o başvuru koşullarını aşağıda ilan metninde olduğu gibi aktarıyoruz.

Başvuru Koşulları;

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2- En az 4 yıllık eğitim veren ilanda belirtilen fakültelerden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

3- Başvuru tarihinin son günü itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) KPSSP6, KPSSP7, KPSSP16, KPSSP21, KPSSP26, KPSSP31, KPSSP36, KPSSP41 puan türlerinden herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; alınacak İl Göç Uzman Yardımcısı sayısının 20 katı aday arasına girmek (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da yazılı sınava çağrılırlar),

4- 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış (01.01.1984 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) olmak.

BAŞVURU SÜRECİ VE İŞLEMLERİ

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan İl Göç Uzman Yardımcısı alım ilanı için başvurular 18 Ekim tarihinde başlayacak. Adaylar bu tarihten itibaren başvurularını Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Göç Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından https://aybu.edu.tr/gpm/ internet sayfasında ilan edilecek bağlantı adresi üzerinden elektronik olarak yapacaklar.

Başvuruları işlemleri için adaylara 10 gün süre verilirken ilan için açıklanan son başvuru tarihi 28 Ekim.

İçişleri Bakanlığı ilan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir