Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı Memur Alım İlanları Yayımlandı! Kurum Kurum Liste

İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlı olarak faaliyet gösteren kamu kurumlarına sözleşmeli kamu personeli ile kadrolu memur alımı yapılacağı ilan edildi. 

Halen başvuru süreci devam eden alımlara göre bakanlık birimleri KPSS puan sıralaması esasına göre ve KPSS şartı olmadan bu personel alım ilanlarına başvuruda bulunabilecekler. 

İlanlara dair bilinmesi gereken tüm ayrıntıları aşağıda aktarıyoruz. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BİRİMLERİNE PERSONEL ALIMI

Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu veya Resmi Gazete üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına göre alımlar iki kuruma yapılacak. İşte o kurumlar;

* Jandarma Genel Komutanlığı

* Göç İdaresi Başkanlığı

İLANLARA İLİŞKİN DETAYLAR

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı ile İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlara ilişkin ayrıntılar şu şekilde;

Jandarma Personel İlanı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli memur alım ilanında alımların tek bir pozisyonda yapılacağı duyuruldu. Jandama Genel Komutanlığı Bilgi İşlem Birimlerine yapılacak olan sivil memur alımlarına başvurular KPSS şartsız olacak. Bakanlık Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapacak. 

Göç İdaresi Personel İlanı

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanında alımların Genel İdare Hizmetleri Sınıfından (GİH) 45 personel alımı olacağı duyuruldu. Kurum bünyesine yapılacak olan alımlar İl Göç Uzman Yardımcısı kadrosuna yapılacak. İlana başvurular lisans düzeyinden olacak ve KPSS’den en az 80 almış adayların başvuruları kabul edilecek. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı ile İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Başkanlığı bünyesine yapılacak memur alım ilanlarında adaylardan alım yapılacak kadrolar göre bazı özelliklere haiz olmalarını istiyor.

Kamuilanlari.com olarak verdiğimiz bağlantılar üzerinden bu detaylara ulaşabilirsiniz.

Göç İdaresi Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Jandarma Genel Komutanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir