Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı’na KPSS’siz Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan iki ilan bulunuyor. Bu iki ilan ile bakanlıklar çeşitli kadrolarda personel alımları yapacaklar. 

Bu iki bakanlık tarafından yapılacak personel alımlarına dair tüm ayrıntıları sizlere Kamuilanlari.com olarak aşağıda aktarıyoruz. 

ADALET VE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NA PERSONEL ALIMI

İçişleri ve Adalet Bakanlıkları tarafından yayımlanan personel alım ilanları adaylara farklıu platformlar üzerinden duyuruldu. 

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere yapılacak. Bakanlık tarafından CTE bünyesinde görevlendirmek üzere yayımlanan ilan adaylara kurumun resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. 

İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek personel alım ilanları ise yurt geneli olacak. Öğrenim ve çok sayıda özel şartın yer aldığı ilan adaylara Resmi Gazete üzerinden duyuruldu. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 100 PERSONEL İLANI

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların Kaymakam kadrosuna olacağı duyuruldu. Bir süredir beklenen ilana dair başvuru koşulları ise şu şekilde;

Kaymakam alımları için adayların üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye ve finans, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümlerinden birinden mezun olunması gerekiyor. Ancak bu bölümlere ek olara ayrıca bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az yüzde seksenine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olan adaylarda Kaymakamlık için başvuruda bulunabilecek.

Kaymakam alım ilanı için diğer koşullar ise şu şekilde;

Adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor. Erkek adayların askerlikle ilişklerinin olmaması isteniyor. İlanda yapılan açıklamalarda ayrıca adayların Kaymakam Adayları Yönetmeliği’nin 5. maddelerinde yer alan şartların sağlanması gerektiği ifade edildi. 

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda ise bir proje kapsamında personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

İki farklı kadroda Asistan alımı yapacak olan Adalet Bakanlığı bu personelleri Ceza ve Tevkifevleri Müdürlüğü bünyesinde görevlendirecek. Finlandiya-Estonya Konsorsiyumu ile ortaklaşa yürütülen bir proje çerçevesinde yapılacak alımlar Proje Asistanı ve Dil Asistanı kadrosuna yapılacak. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilan metninde başvuru şartları ve alımlara dair genel bilgiler İngilizce olarak adaylara duyuruldu. 

İLAN DETAYLARI

Adalet Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek personel alımları için adaylar aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilecekler. 

Adalet Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir