Personel Alımı

İki Askeri Kuruma Çeşitli Kadrolarda 556 Sivil Memur Alınıyor

Milli Savunma Bakanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi yayımladıkları ilanlar ile sivil memuru alımı yapacaklarını ilan ettiler. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak sivil memur alımları çok çeşitli kadrolarda yapılacak. 

Bu iki askeri kurum tarafından yayımlanan sivil memur alım ilanı başvuru koşulları ile başvuruda bulunabilecek adaylar için tüm ayrıntıları aşağıda aktarıyoruz. 

İKİ KURUMA 556 PERSONEL ALIMI YAPILIYOR

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanı detayları. 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli Mühendis alımları Endüstri, Çevre, Elektronik, Fizik, Kimya, Makine, Elektrik, Metalurji, Bilgisayar, Mekatronik, Tekstil, Gemi İnşaat, Elektrik-Elektronik Mühendisliği branşlarından yapılacak. İlana başvuruda bulunmak için gerekli olan KPSS şartı ise en az 60 puan. 

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi tarafından yayımlanan personel alım ilanı detayları.

Yayımlanan ilanın detaylarına göre, Jandarma Genel Komutanlığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında istihdam edilmek üzere 33 memur ve Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında istihdam edilmek üzere ise 4 memur alımı gerçekleştirilecek. 

Alımlar Uzman, Avukat, Kimyager, Memur, Bayan Kuaförü, Mobilya Teknisyeni ve Mütercim kadrolarına yapılacak. KPSS şartı ise en az 60 puan. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İki kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların aşağıda yer alan genel şartları sağlamaları gerekiyor. 

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak. KPSS Şartını sağlamak, Müracaat tarihi (internetten yapılan ön başvurunun son günü) itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak. 657 Devlet Memurları Kanunu 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi görevlerde çalışıyor olmamak. Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanlarına ilişkin detaylara ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz. 

MSB 523 Sözleşmeli Personel (Mühendis) Alımı Yapıyor

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Sivil Devlet Memuru Alımı Yapıyor

Personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir