Personel Alımı

İl Emniyet Müdürlükleri, SGK ve Belediyelere KPSS’li/KPSS’siz Memur ve Kamu İşçisi Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan kamu personeli alım ilanları güncellendi. Yeni hafta ile birlikte çok sayıda kamu kurumu farklı pozisyonlarda personel alımları yapacaklarını açıkladılar. 

KPSS şartı olmadan, 50 KPSS puanıyla ya da 60 KPSS puan şartıyla yayımlanan söz konusu personel alım ilanlarında hem memur hemde işçi kadroları bulunuyor. 

Bu çerçevede ilan edilen alımlara tüm bilinmesi gereken ayrıntılar siz okuyucularımız ile paylaşıyoruz. 

KPSS’Lİ/KPSS’SİZ MEMUR ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan Kamu Grubu İş İlanları sayfasında farklı kamu kurumlarına dair ilanlar bulunuyor. Türkiye geneli farlı il ve ilçeler için yayımlanan personel alım ilanlarını yayımlayan kurumların listesi şu şekilde;

SGK Manisa İl Müdürlüğü, Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Kayacık Sulama Birliği Başkanlığı, Araç Belediye Başkanlığı, Abana Belediye Başkanlığı, Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü, Güneyyurt Belediye Başkanlığı, Kastamonu Emniyet Müdürlüğü, İskenderun Bakım Onarım ve İstihkam Komutanlığı, Erciyes Üniversitesi Genel Sekreterliği, Gebze Belediye Başkanlığı

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Söz konusu personel alım ilanlarında çok sayıda pozisyonda personel alım ilanı bulunuyor.Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi söz konusu bu ilanlar memur ve kamu işçisi statüsünde olacak. 

Bu çerçevede farklı meslek grupları için yayımlanan normal vatandaşların yanı sıra; engelli, terörle mücadelede yaralanan ve eski hükümlü adaylar içinde alımların olacağı açık kadroların listesi şu şekilde;

Kamyonet Şoförü, Büro İşçisi, Telefon Santral Operatörü, İş Makineleri Operatörü, Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi (Silahsız), Reklam Tabelacı, Beden İşçisi (Genel), Beden İşçisi (Genel), Garson (Servis Elemanı), Beden İşçisi (Genel)(Beden İşçisi (Temizlik)), Bulaşıkçı (Stevard), Aşçıbaşı, İnşaat Ustası, Greyder Operatörü.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İlan edilen personel alım ilanları için adayların sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. 

Bu koşullar alım yapacak kurumların ilan ettikleri kadrolara göre belirledikleri şartların dışında Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel başvuru koşullarından oluşuyor. Ayrıca bu şartlar arasında adaylardan alım yapılacak kadronun mesleki özellikleri kapsamında özel şartlarda yer alıyor. 

Genel başlıkları itibariyle adaylardan talep edilen başvuru koşulları şu şekilde;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Bu şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak ve sonucunun olumlu olması şartları yer alıyor.

Adayların genel şartlar dışında KPSS, öğrenim, deneyim, yaş ve ikamet gibi özel koşulların tamamına da haiz olmaları gerekiyor. 

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu personel alım ilanları için başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden bildirecekler. İlan yayımlayan kamu kurumlarının açıkladığı son başvuru tarihine kadar başvurularını tamamlayacak adaylar elektronik olarak bu işlemleri tamamlayacaklar. 

İLANLARI İŞKUR’DA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN

Söz konusu ilanlara İŞKUR’da başvuru yapmak isteyen adaylar İŞKUR İş İlanları Sayfasını aşağıdan açacaklar. Açılan sayfada yer alan İşyeri Türü’nü Kamu olarak seçip ara butonuna basacaklar. 

İŞKUR Kamu Grubu İş İlanları Sayfası için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir