Personel Alımı

İlkokul ve Lise Mezunu KPSS’siz Kamu İşçisi ile 60 KPSS İle Memur Alım İlanı Yayımlandı

Türkiye Adalet Akademisi bazı birimlerinde personel ihtiyacı olduğunu ve bu kapsamda alım yapacağını açıkladı. 

Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan bilgilerde yer alan kadro kontenjan detayları başvuru şartları ve ilana başvuru sürecini sizlerle paylaşıyoruz. 

40 PERSONEL ALIMI YAPILACAĞI İLAN EDİLDİ

Türkiye Adalet Akademisi tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre kurum 3 farklı pozisyondan 40 personel alımı yapılacak. 

Alımların bir bölümü ilköğretim mezunu adaylar arasından, bir bölümü lise mezunu adaylar arasından bir bölümü ise önlisans mezunu adaylar arasından yapılacak. 

Kurumun ihtiyaç duyduğu personel alım kadroları ise şu şekilde; Temizlik Görevlisi, Bahçıvan – Peyzaj Bahçıvanı, Şoför (Yolcu Taşıma)

İlköğretim Mezunu Adaylar İçin:

Türkiye Adalet Akademisi en az ilköğretim mezunu adaylar arasından temizlik personeli alımı yapacak. Alımlar ilköğretim düzeyinden olacak. 

Lise Mezunu Adaylar İçin

Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan diğer kadro ise lise mezunu adaylar için Bahçıvan – Peyzaj Bahçıvanı kadrosu. 

Önlisans Mezunu Adaylar İçin

Meslek Yüksekokulu Mezunu adaylar için yayımlanan ilanda ise alımların Şoför (Yolcu Taşıma) karosuna olacağı belirtildi. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Söz konusu personel alım ilanında yer alan bilgilere göre; ilan için başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları şunlar;

Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmaları gerekmektedir. İlan tarihi itibarıyla Ankara’da ikamet edenlerin başvuruları kabul edilecektir. Önlisans mezunu adaylar için yayımlanan kadro için n 2018 yılında yapılan KPSS’den P93 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. 

Kurum yapılacak alımlara dair açıklamasında istihdam edilecek personellerin sürekçi işçi pozisyonlarında alınacağını duyurdu. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adalet Akademisi tarafından yayımlanan duyuru metninde başvuru şartlarını sağlayan adayların başvurularını 2 Eylül ile 6 Eylül tarihleri arasında yapacakları bildirildi. Başvurular ise İŞKUR Ankara İl Müdürlüğüne şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir